Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wypalenie zawodowe nie wejdzie mi na głowę – warsztat w ramach cyklu „uJAwnianie siebie”

4 marca|09:00 - 17:00

Zapraszam Cię na warsztat dotyczący przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu i reagowaniu na już istniejące w lekkiej formie.

Na warsztacie będziemy rozpoznawać czym jest i jak nami kieruje zadowolenie z pracy w opozycji do wypalenia zawodowego. Szczególnie przyjrzymy się, jaki motywacja wewnętrzna i zewnętrzna ma związek z wypaleniem zawodowym. Będzie mowa o motywacjach do zmiany i o tym, jak nie stać się niewolnikiem własnych decyzji, jak rozpoznać granicę wyczerpania i zawrócić, jeśli się już do niej dotarło.

Uczestniczki nabędą wiedzę, jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu, jak motywacja i autodeterminacja kieruje naszym życiem i jak może polepszyć jakość życia jednostki oraz jej otoczenia. W programie warsztatów jest przestrzeń na przećwiczenie obserwacji od ocen po to, by poznać uniwersalne potrzeby, które motywują nas do działania. Ważnym punktem będzie także praca nad odróżnieniem potrzeb od chcenia oraz umiejętności używania uczuć od rozpoznawania potrzeb. Przyjrzymy się, w kontrolowanych warunkach, jaka jest różnica między prośbą a żądaniem i jak to wpływa na motywację osoby a w konsekwencji na jej satysfakcję zawodową czy zagrożenie wypaleniem. Sprawdzimy też, jak nasze i innych „nie” jest mówieniem „tak” czemuś innemu i skąd w takiej sytuacji można czerpać siły do działania.

Prowadzenie: Anna Fitzgerald – psycholog, terapeuta. Pracuje psychologicznie w obszarach problemów: radzenie sobie z emocjami, z napięciem, stresem i napadami paniki, problemy z motywacją, problemy z poczuciem własnej wartości, dystymia, depresja, przeżywanie traumy, lęki i zaburzenia lękowe, problemy i zaburzenia adaptacyjne, problemy i zaburzenia opozycyjno-buntownicze, trudne sytuacje rodzinne, w tym np. rozwody, choroby, onkologiczne – obszary problemowe związane z chorobą stwardnienia rozsianego SM. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Profuturo, prowadząc terapię psychologiczną indywidualną i grupową z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami neuroatypowymi, w tym Autyzmem, Zespołem Aspergera, ADHD.  Członek PTP, ukończyła Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego i Studium Nonviolent Communication. Jest trenerem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem i prowadzeniem szkoleń oraz warsztatów według autorskich programów, które obejmują podnoszenie kompetencji zawodowych i liderskich oraz rozwój osobisty. Jako wykładowca współpracuje z uczelniami wyższymi. Tworzy programy rozwijające kompetencje studentów studiów dyplomowych i podyplomowych, wykłada i prowadzi zajęcia ze studentami. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół.

Zapisy:
Paulina Pachulska-Wojdak
tel. 63 243 63 50 lub 63 243 63 51
e-mail: p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl
Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do 23 lutego wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty.

Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły

Data:
4 marca
Czas:
09:00 - 17:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://www.ckis.konin.pl/ujawnianiesiebie2018/

Organizator

Centrum Kultury i Sztuki

Miejsce

Centrum Kultury i Sztuki
Okólna 47a
Konin,
+ Google Map
Telefon:
63 2436350