Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

CIAŁO W RUCH

3 marca | 11:00 - 14:00

Wykrzesaj swój wewnętrzny ogień -warsztat w ramach cyklu „uJAwnianie siebie”.

Zapraszamy do krainy cielesności, gdzie będziemy – poprzez budowanie kontaktu ze swoim ciałem – budować jednocześnie relację ze swoim JA, z najróżniejszymi emocjami: od radości, przez smutek po gniew. Poznasz różne techniki pracy, które rozruszają Cię do głębi! W ramach tego warsztatu przyjrzymy się naszemu ciału w przestrzeni. Zastanowimy się nad tym, jakie znaczenie ma wprawianie ciała w ruch, a jakie znaczenie ma pauza. Pobudzimy także naszą wyobraźnię i sprzęgniemy ją z emocjami tkwiącymi w ciele. Poznasz technikę improwizacji ruchowej opartej o metodę pracy teatralnej Cory Herrendorf. Technika ta umożliwi Ci sprzęgnięcie w jedno Twojego ciała, umysłu, ducha i emocji. Do tego dołączymy muzykę, która będzie stanowić integralny element naszej ruchowej pracy. Ponadto przyjrzymy się oddechowi jako ważnemu narzędziu pozwalającemu na swobodny przepływ energii w ciele.Dzięki temu warsztatowi wydobędziesz własną energię i pobudzisz wyobraźnię oraz kreatywność. Będzie to dobrze spędzony czas oraz chwila na oderwanie się od codzienności i wreszcie także relaks dla zmęczonego umysłu!

Prowadzenie: Marta Rutkowska – trenerka głosowa i teatralna, wokalistka poznańskiego zespołu Undertape, aktorka, reżyserka, pedagog, kulturoznawczyni i arteterapeutka. Pobierała nauki u najlepszych specjalistów z Polski i zza granicy (m.in. Cory Herrendorf – reżyserki Teatru Nucleo z Włoch, Detlefa Kaperta – niemieckiego arteterapeuty czy W&M Physical Theatre- Melissy Monteros i Wojtka Mochnieja). Grała w spektaklach jednego z najciekawszych młodych teatrów nurtu alternatywnego lat 90. DOKĄD z Płocka. W latach 2006-2015 prowadziła studencki Teatr BEZ VAT, reżyserując autorskie spektakle salowe i uliczne oraz happeningi. Jako aktorka współpracowała m.in. z Teatrem Ósmego Dnia (projekt MIASTO). Pod szyldem Teatru BEZ VAT tworzyła i grała również w spektaklach dla dzieci. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu emisji głosu, teatru, kreatywności i asertywności oraz pracy z ciałem i arteterapii. Swoje umiejętności trenerskie wielokrotnie prezentowała m.in. w ramach współpracy z Collegium da Vinci w Poznaniu czy z Festiwalem PROGRESSteron.

Cena jest uzależniona od liczby warsztatów, w których bierze się udział – informacja u organizatora                              Zapisy : Paulina Pachulska-Wojdak, tel. 63 243 63 50/51, p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl, do 23 lutego należy dostarczyć kartę zgłoszenia i uiścić opłatę za warsztaty

Szczegóły

Data:
3 marca
Czas:
11:00 - 14:00
Wydarzenie Category:

Organizator

Centrum Kultury i Sztuki
Telefon:
63 243 63 50

Miejsce

Centrum Kultury i Sztuki
Okólna 47a
Konin,
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.ckis.konin.pl