Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

MÓZG KOBIETY A MÓZG MĘŻCZYZNY

5 marca | 17:00

Mózg kobiety a mózg mężczyzny ! Czym się od siebie różnią? To temat, który od lat zastanawia, nie tylko naukowców, ale i każdego z nas.  O różnicach, na poważnie i z przymrużeniem oka – będzie  mądrze, zabawnie i … zaskakująco.

Joanna Gadomskanauczyciel biologii  z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Nauczyciel, który kocha swoją pracę. Za swoją wiedzę, pracę i zaangażowanie otrzymała liczne nagrody – Ministra Edukacji Narodowej (2017), Wielkopolskiego Kuratora Oświaty (2016), Starosty Konińskiego (2018, 2013) oraz medale państwowe – Brązowy Medal za Długoletnią Służbę (2017), Medal Komisji Edukacji Narodowej (2012). Uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursieNauczyciel Roku 2018organizowanym przez Głos Nauczycielski, wyróżnienie w konkursie „Wielkopolski Nauczyciel Roku 2016”, ogłoszonym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, uzyskała tytuł: „Dobry projektant edukacji 2018” za realizację projektu „Od komórki do organizmu” w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”, organizowanym przez wydawnictwo Nowe Era, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Politechnikę Warszawską, a także tytuł „Dobry projektant edukacji 2015” za realizację projektu „Chcę w przyszłości być nauczycielem” w V edycji ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”, organizowanym przez wydawnictwo Nowe Era, pod honorowym patronatem Pierwszej Damy. Uzyskała również tytuł „Belfer Roku 2007/2008” w konkursie na najlepszego nauczyciela Konina i Powiatu Konińskiego, organizowanym przez Przegląd Koniński.

Jest autorką nagrodzonych projektów w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku” pod patronatem Prezydenta RP (ŚP. Lecha Kaczyńskiego oraz Bronisława Komorowskiego), dzięki którym szkoła uzyskała tytuł Promotor Ekologii: projekt „Rozwijanie wśród uczniów postaw proekologicznych poprzez naukę i zabawę” – szkoła uzyskała wyróżnienie, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z Wielkopolski (2009), „Zdrowo myślimy – ekologicznie czynimy”. – projekt dzięki któremu uzyskaliśmy tytuł Promotora Ekologii i czek w wysokości 10000zł, również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z Wielkopolski (2010), „W zdrowym ciele – ekologiczny duch” – uzyskaliśmy przedłużenie znaku Promotor Ekologii (2011), „Myślimy globalnie, działamy lokalnie” (2012) – uzyskaliśmy kolejne przedłużenie znaku Promotor Ekologii.

Pani Joanna napisała i realizowała wiele projektów edukacyjnych (m.in.: Mój mózg dobrze pracuje, czyli wielka szkolna gra o neurony; Ostry dyżur w pracowni biologicznej; Biologia w prawie – prawo w biologii; Co zrobić aby zmniejszyć ilość odpadów w domu; Parki i ogrody województwa wielkopolskiego; Sąd nad bakteriami; 100 kartek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości; Młodzież Wielkopolski o GMO; Oko w oko z mikroświatem), innowacji pedagogicznych (m.in.: Biologia w naukach matematyczno – przyrodniczych; Podstawy weterynarii dla licealistów; Chcę w przyszłości być nauczycielem; Międzyprzedmiotowa gra terenowa na terenie zespołu Pałacowo – Parkowego w Żychlinie; Ekologiczne wariacje językowe; Bioedukacja, czyli od przedszkola do seniora poznajemy świat biologii) oraz programy nauczania, które zostały zatwierdzone i wdrożone do realizacji (Program nauczania biologii w zakresie podstawowym dla Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Program zajęć fakultatywnych dla maturzystów z biologii, Klasowy program poprawy frekwencji, Program zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych z biologii, Programu Poprawy Frekwencji. )

Jako nauczyciel biologii, zachęca młodych ludzi do uczestnictwa w wielu akcjach prozdrowotnych. Systematyczne jej akcje promujące zdrowy styl życia, konkursy prozdrowotne, happeningi i imprezy ogólnoszkolne kształtują postawę prozdrowotną, jako jedną z kluczowych kompetencji młodego Europejczyka. Cykl  działań prozdrowotnych, prowadzonych przez Panią Joannę, nazywany jest  „W zdrowym ciele – mądry duch”.

Od wielu lat, Pani Joanna zaangażowana jest również w promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów i nauczycieli powiatu konińskiego. Od 2006 organizuje „Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi”, pod honorowym patronatem Starosty Konińskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, w których każdego roku uczestniczy ponad pięciuset uczniów ze szkół z Konina oraz powiatu konińskiego, kolskiego, słupeckiego, kolskiego i kaliskiego. Organizuje również różne akcje ekologiczne (Sprzątanie Świata, Budka dla Dudka, Ratujmy Kasztanowce), imprezy, projekty oraz wyjazdy, wycieczki i warsztaty do rezerwatów przyrody, parków narodowych i krajobrazowych, w celu promowania właściwych zachowań proekologicznych.

Joanna Gadomska  jest autorką bloga „Biologia z Blondynką”, na którym publikuje swoje pomysły na ciekawsze lekcje oraz opisuje swoje akcje, projekty i innowacje.

https://m.facebook.com/events/394826154410266

 

 

Szczegóły

Data:
5 marca
Czas:
17:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie
Parkowa 2
Stare Miasto, 62-571

Organizator

JOANNA GADOMSKA –