Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Postaw na rozwój 9 marca 2025 11.30-16.30

Geografia emocji

RODZAJ / FORMA WYDARZENIA

uJAwnianie siebie – warsztaty rozwoju osobistego da kobiet

Emocja jest żywym działaniem. Jest  jak wiatr, który kształtuje środowisko i istoty. Bezustannie pracuje  w ciele. Jest widzialna i niewidzialna. Ma kształt i obraz, przejawia się w materii. Emocja jest również ładunkiem energetycznym więc ma wibrację i przez to ma zdolność oddziaływania na zewnętrzne otoczenie ludzi i środowisko.

Podczas czterogodzinnego warsztatu uczestniczki będą analizować, doświadczać, oglądać i prowokować emocje, żeby eksplorować najbardziej organiczne mechanizmy ludzkiej psychiki. Spotkanie z własną emocjonalnością jest jak uczenie się pierwotnego języka. W nim się wyrażamy i nim się komunikujemy ze światem. Wydaje się niezbędnym opanowanie sztuki komunikacji emocjonalnej, paradoksalnie żaden etap edukacji nie zawiera jej w swoim programie. Dzieci, jak i dorośli często są zupełnie bezradni wobec swoich emocji, nieświadomie popadają w stany, których nie mogą zrozumieć. A poznanie wewnętrznych mechanizmów osobowości daje ulgę i wielką radość świadomości.

Praca będzie obejmowała tematy:
• emocja, co to za zwierz?
• emocjonalny tatuaż duszy,
• katalog emocji,
• rzeźba ciała emocjonalnego: drzewa,
• muzyka emocji: woda,
• cisza emocjonalna: kamienie,
• relacje, sceny i dramaty – teatr emocji.

Zalecany jest luźny strój. Prosimy o zabranie ze sobą notatnika oraz przyborów do pisania i rysowania.

Prowadzenie: Anna Ciszowska – teatrolożka, reżyserka, pedagożka teatru, kreatorka i menadżerka wydarzeń kulturalnych.

Jej dorobek reżyserski obejmuje produkcje teatru zawodowego i offowego, video art i filmowe.
Zarządzała dużymi projektami kulturalnymi, m.in Dotknij Teatru – ogólnopolskimi obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru. Była dyrektorką Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.  Jurorka teatralnych festiwali krajowych i międzynarodowych. Ekspertka w zakresie edukacji kulturalnej
i pedagogiki teatru. W latach 2017- 2019 przewodniczyła zespołowi ekspertów przy tworzeniu Programu wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi.

Trzykrotnie nagrodzona przez Miasto Łódź za osiągnięcia edukacyjne i artystyczne. Laureatka nagrody Ministra Edukacji. Zdobywczyni  m.in dwóch Złotych Masek i niezliczonych nagród za spektakle teatralne. Obecnie wykładowczyni w Collegium Civitas w Warszawie i Studiu Aktorskim STA w Poznaniu oraz pedagog w VI LO w Łodzi.

DATA

09.03.2025, niedziela
godz. 11.30-16.30

CZAS TRWANIA:

5 h

MIEJSCE / LOKALIZACJA

Centrum Kultury i Sztuki

ADRES

ul. Okólna 47a, Konin

WSTĘP

Płatny, cena uzależniona od liczby wykupionych warsztatów – informacja u organizatora
Liczba miejsc ograniczona.

Tylko pełnoletnie panie.

INFORMACJA NA TEMAT REZERWACJI

Paulina Pachulska-Wojdak  p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl, 63 243 63 50

Zapisy następują poprzez portal Strefa Zajęć oraz przesłanie na powyższy adres karty zgłoszenia (do pobrania ze strony internetowej CKiS oraz KMK) i opłacenie akredytacji.

DANE ORGANIZATORA

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
ul. Okólna 47a
62-510 Konin
www.ckis.konin.pl