Przejdź do treści
Przystanek kultura

Kobiece Kino Konesera: Helmut Newton. Piękno i bestia

Rodzaj / forma wydarzenia

Kobiece Kino Konesera: Helmut Newton. Piękno i bestia.

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

W Kobiecym Kinie Konesera w Kinie Oskard będzie można zobaczyć film „Helmut Newton. Piękno i bestia” o autorze kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów.

Opis filmu:

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami?

Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę

UWAGA!!! UWAGA!!!

Mamy niespodziankę dla widzów Kobiecego Kina Konesera i uczestników Konin Miasto Kobiet!

Tuż po filmie „Helmut Newton. Piękno i bestia” 5 marca, nie wstając z fotela kina Oskard, będzie można wyruszyć w podróż po historii mody, kultury i sztuki audio-wizualnej XX w. za sprawą oprowadzania online po wystawie „Helmut Newton: Lubię silne kobiety”.

Wystawa prezentowana w Centrum Sztuki  Współczesnej w Toruniu towarzyszy 28. Festiwalowi EnergaCAMERIMAGE, a zorganizowana jest we współpracy z Fundacją Tumult i Fundacją Helmuta Newtona z Berlina.

 

Będzie to opowieść o twórczości niemieckiego fotografa, którego styl stał się rozpoznawalny na całym świecie.

Zobaczycie  prace, które są kwintesencją stylu Helmuta Newtona. Najpierw obserwujemy klasyczne fotografie mody, na których ciało służy jedynie do prezentacji stroju. Następnie w podejściu Newtona dokonuje się pewien przełom – ciało staje się autonomicznym elementem przedstawienia.

Wystawa obrazuje wszystkie konwencje, w których tworzył Newton. Pooglądacie ikoniczne fotografie, zdjęcia pięknych kobiet, mistrzowskie akty, okładki magazynów, dla których pracował artysta, portrety słynnych osób m.in. Catherine Deneuve, Margaret Thatcher, Karla Lagerfelda czy Salvadora Dalego. Obejrzycie oczywiście prace nacechowane erotyką, będące niedopowiedzianą historią stosunków damsko-męskich, fotografie z odrobiną humoru czy takie, które łączą sacrum z profanum.

Dziękujemy Fundacji Tumult i CSW Toruń za udostępnienie materiału z oprowadzania online.

Obowiązuje jeden bilet na seans i oprowadzanie online: 15 zł

Start g. 19.00

Film „Helmut Newton. Piękno i bestia” trwa 93 minuty

Oprowadzanie online: 29 minut

Data

05.03.2021

Godzina:

19:00

Czas trwania:

1 godzina 33 minuty

Miejsce / lokalizacja

Kino Oskard

Adres

ul. Aleje 1 Maja 7a, Konin

Wstęp

15 zł

Ilość miejsc

198

Informacja na temat rezerwacji

Dane organizatora

Kino Oskard
ul. Aleje 1 Maja 7a, Konin