Przejdź do treści
Przystanek kultura

Kobiety z pasją

Rodzaj / forma wydarzenia

Spotkanie

Kobiety pomimo obowiązków związanych z  życiem zawodowym czy rodzinnym pielęgnują to, co sprawia im satysfakcję, pozwala się rozwijać. Jak co roku w Koninie Mieście Kobiet nie może zabraknąć ich pasji.

O swojej nowo odkrytej pisarskiej pasji opowie Monika Litwinow – terapeutka. Zadebiutowała na rynku wydawniczym kryminałem „Za lasami”, którego akcja rozgrywa się w podkonińskich lasach i na osiedlach Miasta Kobiet.

O tworzeniu Konińskiego Teatru Tańca opowiedzą założycielki: Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Katarzyna Łapaj, Kinga Furmaniak i Weronika Skórzewska, które z prawdziwą pasją budują teatr. A taneczną poprzeczkę stawiają sobie wysoko.

 Z pasją można również działać w otoczeniu społecznym. Swoje życie poświęciła osobom z niepełnosprawnościami Zuzanna Janaszek-Maciaszek – prezeska Fundacji PODAJ DALEJ. Córka Piotra Janaszka, prekursora tej działalności, z powodzeniem kontynuuje tę pracę i pomaga im wrócić do życia.

Agnieszka Pilarska pracowała jako pedagog. Po urodzeniu dziecka zajęła się rękodziełem. Jej biżuteria z żywicy i suszonych roślin: naszyjniki, kolczyki, bransoletki, pierścionki, spinki do włosów, broszki, spinki do mankietów czy zakładki do książek przypadły odbiorcom do gustu. Będzie więc co oglądać! Zapraszam. Anna Pilarska LM.pl

Monika Litwinow-Cieślewicz – kobieta wielu pasji i wielu talentów, z wykształcenia jest doktorem nauk pedagogicznych. Założycielka Centrum Terapii i Edukacji Bajarnia. Na co dzień zajmuje się terapią z psami, bajkoterapią i jogą dla dzieci. Wykłada na Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Jest redaktorką naczelną czasopisma metodycznego dla kynoterapeutów „Zajęcia z Psem”, a od 2019 r. regularnie publikuje bajki terapeutyczne w miesięczniku „Wychowanie w Przedszkolu” oraz „Zajęciach z Psem”. Prywatnie ceni sobie spacery z psami, wyprawy do lasu, jogę, pływanie, jazdę na rowerze, żeglowanie i uczestniczenie w sesjach RPG.
Książka „Za lasami” to jej debiut powieściopisarski.

Koniński Teatr Tańca – współtworzony jest przez 4 artystki koninianki:
Katarzynę Łapaj, Agnieszkę Łapaj – Lewandowską, Kingę Furmaniak oraz Weronikę Skórzewską.
Teatr pracuje w technikach tańca współczesnego, wykorzystuje także improwizację w procesie tworzenia. W swoich spektaklach porusza tematy bliskie człowiekowi, bliskie miastu Konin.

Zuzanna Janaszek-Maciaszek – prezes zarządu Fundacji „Podaj dalej”.
Jest córką Doktora Piotra Janaszka, który nauczył ją kochać ludzi, nauczył wrażliwości i zaszczepił chęć pomagania. Od najmłodszych lat uczestniczyła w obozach rehabilitacyjnych, których pomysłodawcą i organizatorem był jej ojciec. Od kilkunastu lat prowadzi Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Szkoły Pracowników Służb Społecznych oraz Szkoły Liderów.

Agnieszka Pilarska – artystka, która tworzy nietuzinkową biżuterię z zasuszonych kwiatów i żywicy. Jej zbiory liczą kilkadziesiąt rodzajów kwiatów. Wśród nich znajdziemy wisiorki, spinki do włosów i spinki do mankietów, pierścionki, kolczyki, a także bransoletki. Ukończyła szkołę muzyczną i lubi szydełkować.

Data

Niedziela 06.03.2022 / 17:00

Czas trwania:

2 h

Miejsce / lokalizacja

CKiS DK Oskard – Klubokawiarnia NOT

Adres

Al. 1 Maja 7a, 62-510 Konin

Wstęp

bezpłatne wejściówki

Informacja na temat rezerwacji

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina Oskard , w godz. otwarcia kasy
CKiS –  DK Oskard
ul. Aleje 1 Maja 7a
62-510 Konin

Dane organizatora

Centrum Kultury i Sztuki
Konin, ul. Okólna 47a
www.ckis.konin.pl