Przejdź do treści
Postaw na rozwój

Kobiety z pasją

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Niesamowite kobiety i ich pasje. W projekcie Konin Miasto Kobiet nie może zabraknąć ciekawych, pasjonujących, nietuzinkowych bohaterek, które znakomicie łączą codzienne życie z ciekawymi pasjami. W tym roku w Mieście Kobiet zagoszczą: urzędniczka, a po godzinach motocyklistka – Ewa Adamska. O kobiecych sprawach porozmawiamy z prezeską Konińskiego Kongresu Kobiet – Ewą Jeżak, która słynie w regionie z wyrobu serów i pieczenia chleba. O artystycznym powrocie w rodzinne strony opowie malarka Marlena Hewitt, która z wielkiego Bostonu przyjechała do małego Kałka w gminie Krzymów i sale wystawowe zamieniła na naukę dzieci artystycznego spojrzenia na świat w małej, społecznej szkole. O swoim Lawendowym Lądzie opowie Małgorzata Sikorska, która zmieniła zawód nauczycielki na uprawę lawendy. Nad Wartą stworzyła swój azyl w lawendowym odcieniu. A w mroźne strony zabierze nas Paulina Zielińska, która spędziła pół roku na Antarktyce. Marzy o tym, żeby tam wrócić. I mimo antarktycznego mrozu, na spotkaniu z Kobietami z pasją, będzie z pewnością gorąco. Zapraszam Anna Pilarska LM.pl

Spotkaniu będzie towarzyszyć koncert Oliwii Szadkowskiej – uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie w klasie fortepianu jazzowego.

Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta. Brała udział w takich wydarzeniach jak Jazzonalia, Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca czy liczne koncerty Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, z którym współpracuje. Współtworzy koniński sekstet wykonujący muzykę Astora Piazzolli. Realizuje się również jako wokalistka.

Tego wieczoru usłyszymy w jej wykonaniu standardy muzyki jazzowej z repertuaru takich artystów jak Nat King Cole, George Shearing czy Keith Jarrett.

Formuła z udziałem publiczności i on-line

Znajdziecie nas:

facebook.com/portalLM

facebook.com/ckis.konin

www.lm.pl

kanał portalu LM.pl na YouTube

Data

07.03.2021

Godzina:

17:00-20:00

Czas trwania:

Miejsce / lokalizacja

Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury Oskard

Adres

ul. Aleje 1 Maja 7a, Konin

Wstęp

Bezpłatne wejściówki

Ilość miejsc

Wejściówki do odbioru w kasie CKiS DK Oskard

od 27 lutego

Informacja na temat rezerwacji

Dane organizatora

Centrum Kultury i Sztuki

DK Oskard
ul. Aleje 1 Maja 7a, Konin
www.ckis.konin.pl