Przejdź do treści
Przystanek kultura

Wystawa poplenerowa „TWOJE jabłka spadają do naszego ogrodu, czyli powrót Realnego”. Spotkanie artystyczne 2021

RODZAJ / FORMA WYDARZENIA

Wystawa „TWOJE jabłka spadają do naszego ogrodu, czyli powrót Realnego” to zbiór prac, które powstały w trakcie spotkania / pleneru o tym samym tytule, zorganizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w sierpniu 2021 roku w Borowie.

Kurator pleneru Robert Brzęcki zaprosił 12 artystów: Piotra Adamczyka, Witolda Adamczyka, Marcina Derdę, Grażynę Kielińską, Izę Kostiukow, Tomasza Olszewskiego, Wiesławę Ostrowską, Grzegorza Pleszyńskiego, Marka Ruszkiewicza, Renatę Skrzypczak, Magdalenę Szadkowską, Dorotę Tołłoczko-Femerling oraz Marię Kostyszak, filozofkę – do pogłębionych rozmów i przemyśleń na temat wagi spotkania – nie tylko na płaszczyźnie artystycznej czy w wymiarze filozoficznym, ale także w naszym życiu.

Maria Kostyszak we wstępie do katalogu z wystawy pisze: Wewnętrznie snuta narracja o nas samych domaga się testu – w „intrydze” spotkania, w melodii rozmowy, w której proporcje mówienia i słuchania nie zostały zaburzone brakiem harmonii. Wystawa to nie tylko prace, które są rezultatem takich spotkań, to również próba odtworzenia klimatu, który im towarzyszył, to inspiracja do własnych przemyśleń i refleksji.

Oprowadzanie po wystawie: Robert Brzęcki, Krystyna Mikołajczak.

DATA

Sobota 5.03.2022 / 16:00 – 20:00

CZAS TRWANIA:

4 h

MIEJSCE / LOKALIZACJA

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

ADRES

ul. Okólna 47 a Konin

WSTĘP

wolny

DANE ORGANIZATORA

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
www.ckis.konin.pl