Przejdź do treści
Bądź w formie

Zadbaj o ciało od środka i na zewnątrz

Rodzaj / forma wydarzenia

warsztaty

Każda pora roku jest dobra, by zatroszczyć się o zdrowie i wygląd, by po prostu być w formie! A już szczególnie, gdy zbliża się wiosna. Specjaliści z centrum dietetyki i centrum kosmetologii PWSZ w Koninie, która od 1 marca będzie działać pod nazwą Akademia Nauk Stosowanych w Koninie, chętnie pomogą w tym bezpłatnie każdej kobiecie, która zgłosi się do nich podczas marcowego wydarzenia konin miasto kobiet 2022.

Pokazom i warsztatom przygotowanym przez oba centra towarzyszyć będą krótkie prelekcje, np. O roli błonnika, i porady – jako wstęp do indywidualnych konsultacji. Mamy nadzieję, że staną się krokiem ku pożądanym przemianom.

W centrum dietetyki pierwszym krokiem będzie pomiar składu masy ciała na analizatorze tanita. Urządzenie to jednoznacznie, co nie oznacza, że nieżyczliwie, poda zawartość tkanki tłuszczowej, w tym również tkanki tłuszczowej wisceralnej, czyli okalającej narządy wewnętrzne, tkanki mięśniowej, wody w organizmie, bmi, do tego oceni wiek metaboliczny i podstawową przemianę materii. Wyniki te pozwolą wyciągnąć, oczywiście z pomocą specjalisty, wnioski dotyczące dotychczasowego sposobu odżywiania. Na ich podstawie oraz preferencji zainteresowanej dietetyk udzieli indywidualnych porad związanych z racjonalnym żywieniem i ‒ co najważniejsze ‒ doborem produktów w codziennym menu oraz bilansowaniem składników odżywczych. Dotyczy to również diet niekonwencjonalnych. Specjalistki z centrum kosmetologii zbadają natomiast stopień nawilżenia, natłuszczenia skóry i złuszczania naskórka twarzy, ocenią przebarwienia i głębokość zmarszczek. Udzielą indywidualnych konsultacji kosmetycznych związanych z pielęgnacją skóry twarzy i ciała. Doradzą, jak postępować przy pielęgnacji dermatoz (chorób skóry o różnym podłożu), opracują indywidualny proces pielęgnacyjny do stosowania w domu i przygotują listę preparatów kosmetycznych w zależności od defektu skóry. Na pomoc mogą też liczyć panie z chorobami tarczycy i cukrzycą, których cera i skóra całego ciała wymaga specjalnej opieki.

Natomiast trenerzy personalni fitness przeprowadzą z każdą zainteresowaną wywiad dotyczący jej aktywności fizycznej oraz problemów zdrowotnych, które można rozwiązać za pomocą odpowiednio dobranych i dopasowanych zestawów ćwiczeń. Pomogą ułożyć odpowiedni plan treningowy, dzięki któremu osiągnięcie zamierzonych celów stanie się możliwe. Indywidualnym poradom towarzyszyć będą ogólne porady, poparte wynikami badań, a dotyczące tego, jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie i poprawę odporności.

Data

Piątek 11.03.2022 / 16:00

Czas trwania:

2 h

Miejsce / lokalizacja

Centrum Handlowe Ferio Konin

Adres

Ul. Ogrodowa 31a 62-571 Stare Miasto

Dane organizatora

Państwowa wyższa szkoła zawodowa w koninie
Od 1 marca 2022 r. Akademia Nauk Stosowanych w Koninie
Ul. Przyjaźni 1, 62-510 Konin
Tel. 63 249 71 50