Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Postaw na rozwój 8 marca 18:00

Kobieto! Daj się porwać do tańca! 5Rytmów® z Beatą Eckert – medytacja dynamiczna w ruchu


RODZAJ / FORMA WYDARZENIA

warsztat

Energia porusza się falami. Fale poruszają się wzorami. Wzory poruszają się rytmami. Istota ludzka jest właśnie tym, energią, falami, wzorami, rytmami. Niczym więcej. Niczym mniej. Tańcem.

                                                                                                Gabrielle Roth

Taniec 5Rytmów® według Gabrielle Roth to prosta metoda świadomego ruchu dla każdego, niezależnie od kondycji, wieku, sylwetki czy wcześniejszego doświadczenia. Nie uczymy się kroków, nie ma niczego co robisz dobrze czy źle, jest tylko Twój niepowtarzalny ruch.

Praktykując taniec 5Rytmów® uwalniamy ciało od napięcia i stresu, uspokajamy umysł, otwieramy serce i pogłębiamy kontakt z naszą naturalną kobiecą intuicją.

W rytm różnorodnej muzyki, czasami w ciszy, poruszamy się przez poszczególne rytmy.

Te 5Rytmów® to: Flowing, Staccato, Chaos, Liryka, Stillness. Każdy z rytmów ma inną jakość ruchu i energii. Tańczone razem tworzą energetyczną Falę (Wave) – medytację w ruchu.

Żyjemy w tych uniwersalnych rytmach w każdej chwili, nie zdając sobie z tego sprawy, a każdy pojedynczy rytm ma szczególną jakość i energię…

Będziemy tańczyć do muzyki z całego świata, celebrując swoje ciało, pogłębiając oddech…

Na zajęcia przynieś wodę do picia i luźne przyjazne do ruchu ubranie.

Czuj się zaproszona…

Prowadząca:

Beata Eckert – Strefa Rytmów,  od wielu lat pogłębia różne techniki świadomej pracy z ciałem, improwizacji ruchowej, tańca, dźwięku i medytacji. Jest nauczycielem świadomej pracy z ciałem 5Rytmów®, masażystką oraz instruktorem Improwizacji Tańca, Symboliki Ciała i Eksperymentalnego Teatru Tańca. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą. Bierze udział w różnego rodzaju projektach artystycznych. Więcej: https://strefarytmow.pl/

Organizator:

Aleksandra M. Piętka – Rozwojowy Konin, pasjonatka wiedzy, która umożliwia rozwój i podnoszenie jakości życia, kreatywna i pomysłowa, lubi pomagać ludziom, pragnie wspierać ich w dążeniu do coraz bardziej spełnionego życia. Robi pozytywną różnicę na świecie. Więcej o wydarzeniu znajdziesz na FB Rozwojowy Konin.

DATA

08.03.2023, środa, godz. 18.00

CZAS TRWANIA:

czas trwania: 3 h

MIEJSCE / LOKALIZACJA

Konin. Informacja przy zapisach

WSTĘP

płatny, cena 120 zł

INFORMACJA NA TEMAT REZERWACJI

zapisy pod numerem 572 872 260

dla kobiet w każdym wieku

DANE ORGANIZATORA

Rozwojowy Konin