Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Przystanek kultura 12 marca 18:00

Kobiety z pasją 2023


RODZAJ / FORMA WYDARZENIA

Spotkanie otwarte

Kobiety pomimo obowiązków związanych z  życiem zawodowym czy rodzinnym pielęgnują to, co sprawia im satysfakcję, pozwala się rozwijać. Jak co roku w Koninie Mieście Kobiet, Anna Pilarska poprowadzi spotkanie Kobiety z pasją, podczas którego będzie rozmawiać z inspirującymi koniniankami o ich pasji.

W tegorocznych Kobietach z pasją porozmawiamy z:

Beatą Górną i Katarzyną Żurawik ze Studio My Voice, trenerkami wokalnymi. Mają pod opieką wielu młodych wokalistów, którzy z powodzeniem biorą udział w konkursach, przeglądach i muzycznych show. Zaśpiewają dla nas. Porozmawiamy o siostrzeństwie w muzyce.  

Olgą Marcinkowską, fotografką, na co dzień pracującą w MDK i Elżbietą Kuberską, terapeutką właścicielką gabinetu z integracją sensoryczną Sensogracja, posiadaczką kultowej Vespy, z którymi w atmosferze siostrzeństwa powstała letnia sesja zainspirowana filmem „Rzymskie wakacje”. Opowiemy o niej.  

Katarzyną Hryciuk – nauczycielką przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Współpracującą z wybitnymi szefami kuchni i osobowościami branży gastronomicznej. Od zawsze maluje, szydełkuje, a od kilku lat zajmuje się również artystycznym dekorowaniem pierników, które ozdabia architekturą i sztuką Wielkopolski. Może pochwalić się certyfikatem rękodzieła.    

Olgą Janaszek-Serafin -urodzoną w Koninie, od 20 lat mieszkającą w Warszawie. Od najmłodszych lat uczestniczyła w obozach rehabilitacyjnych, których pomysłodawcą i organizatorem był jej ojciec, śp. Doktor Piotr Janaszek. Działa w Fundacji PODAJ DALEJ, a po godzinach z pasją tworzy biżuterię z kamieni naturalnych.  

Szantal Strzelińską, aktorką, studentką trzeciego roku studiów w łódzkiej Szkole Filmowej, reżyserką i scenarzystką. Zagrała w ponad 20 szkolnych ćwiczeniach i etiudach filmowych, wyreżyserowała i wyprodukowała trzy spektakle w Koninie oraz parę mniejszych form performatywnych w Łodzi, opartych na tańcu czy rekonstrukcji historycznej. Eksploratorka nowego oblicza teatru.  

Monika Dolata związana z projektem Cukrovnia Inwestycja. Jej pasją i misją jest wspieranie kobiet oraz budowanie poczucia pewności siebie. Wykorzystując naturalny potencjał Jeziora Pątnowskiego, rozpoczyna z Sonją Kasiewicz cykl warsztatów mający na celu aktywizację koninianek i przywrócenie miejscu jego tożsamości. Projekt narodził się z potrzeby wspierania się i siostrzeństwa.

Na fortepianie zagra Filip Kałuża, który również będzie umilał muzycznie czas podczas całego wydarzenia.   

 

Wydarzeniem towarzyszącym będzie minirecital niespodzianka. Usłyszymy piosenki zespołu Kwiat Jabłoni w wykonaniu wokalistek z Młodzieżowego Domu Kultury: Zosi Woźniak i Valerii Kovalovej, akompaniuje Robert Goździewicz, dziewczyny przygotowała Sylwia Dziardziel – instruktorzy.   

Na wydarzenie zapraszają Anna Pilarska i Renata Rudowicz z CKiS w Koninie.

Anna Pilarska –  dziennikarka, od 30 lat w mediach lokalnych. Wielbicielka żółtego, podróży, dobrej lektury. Zawsze po stronie kultury i kobiet.

Renata Rudowicz – pasjonatka fotografowania, na co dzień pracuje w CKiS w Koninie.  Koordynatorka Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów i wielu interdyscyplinarnych imprez kulturalnych. Sercem i wykształceniem związana ze sztuką, kulturą oraz twórczością dzieci, młodzieży i dorosłych.

DATA

12.03.2023, niedziela, 18:00

CZAS TRWANIA:

2 h

MIEJSCE / LOKALIZACJA

Klubokawiarnia NOT CKIS-DK Oskard

ADRES

Al. 1 Maja 7A  62-510 Konin

WSTĘP

Wolny

DANE ORGANIZATORA

Anna Pilarska/Renata Rudowicz
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Aleje 1 Maja 7 A
62-510 Konin