PROJEKT ANTYPRZEMOCOWA SIEĆ KOBIET
RODZAJ / FORMA WYDARZENIA
wystawa
W głównym foyer DK–Oskard w ramach projektu KONIN MIASTO KOBIET będzie prezentowana wystawa 11 plakatów pod hasłem „Tylko TAK oznacza zgodę”. Będzie można zobaczyć prace pięciu artystek związanych z ruchem prokobiecym.
Antyprzemocowa Sieć Kobiet to projekt realizowany przez Koniński Kongres Kobiet razem z Fundacją Feminoteka oraz trzema innymi partnerkami. Projekt ten finansowany jest przez Fundację Batorego.
MISS_DORYS – feministka od 10. roku życia. Zajmuje się streetartem, ilustracją i grafiką. Związana z Płockiem i warszawską Pragą Północ, gdzie wspólnie z grupą aktywistów/ek i artystów/ek tworzy przestrzeń kreatywną Stacja Praga. Organizuje warsztaty i wydarzenia artystyczne. Od kilku lat pisze ilustrowaną epopeję hip-hopową pt. „2001”, którą zamierza wydać w tym roku. Jest członkinią pierwszej parytetowej ekipy streetartowej R-022 – Remonty Warszawa. Uwielbia zarażać pasją dziewczyny oraz budzić wrażliwość w chłopakach. Zgoda na malowanie – niekoniecznie. Zgoda na seks – zawsze!
ZAVKA – ilustratorka i autorka komiksów, absolwentka ASP w Warszawie. Związana z alternatywną sceną artystyczną i komiksami spoza głównego nurtu. Jej styl to mieszanka snów, piękna i szaleństwa.
Najważniejsze publikacje: „Głodny Jaś i żarłoczna Małgosia” (komiks) – psychodeliczna wariacja słynnej bajki; „Wąż” (ilustrowana baśń) – krwawa historia rodzinna; „Jazda stąd” (komiks) – symboliczny obraz rozpadu psychiki rowerzystki. Publikuje także do polskich i zagranicznych zinów i antologii, bierze udział w wystawach, zdobywa nagrody. Szczegóły na stronie zavka.webnode.com.
Roksana Orfin-Grabowska – magister sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu / wydział Architektura Wnętrz. Dyplom w 1997 r. W 2013 r. ukończony kurs LMI „Efektywność własna”. Praktykę w zawodzie grafika rozpoczęła w 1996 r. Od 1997 r. do dziś – współwłaścicielka studia kreatywnego Orfin. Od 2004 r. do dziś współwłaścicielka spółki Orfin sp. z o.o sp.k. Od 2020 r do dziś twórczyni i współwłaścicielka marki i sklepu internetowego Botaniki.
Współautorka wielu projektów związanych z miastem, m.in.: logo „Wrocław the meeting place”, oprawa graficzna Szczytu Euroregionów w 2004 r., projekt graficzny aplikacji Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury.
Autorka logotypu dla Wrocławskiej Rady Kobiet. Członkini Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Członkini Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International – klub Wratislavia
Projektowanie ogrodów – 4 zaprojektowane i zrealizowane ogrody. Malarstwo akwarelowe – seria kwiatów dla marki Botaniki, ilustracja, literatura, joga.
Anna Rogóż – scenograf, kostiumografka, graficzka.
Absolwentka scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Digital Visual Design fińskiego Aalto University.
Tworzy zarówno dla przestrzeni teatralnych jak i filmowych. (Współ)pracowała przy tworzeniu spektakli w Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Wspólczesnym w Szczecinie, Nowym Teatrze w Warszawie, Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, TR Warszawa, Teatrze Rozbark w Bytomiu, Teatrze Ludowym w Krakowie.
Połowa kolektywu dziewczyńskiego blisko, który współtworzy z Mirą Mańką.
Uczestniczka polskich oraz międzynarodowych wystaw.
Członkini zespołu tworzącego polską wystawę studencką na Praskim Quadriennale 2019. Współpracowała z grupą PerForm, czego rezultatem był mapping na fasadzie Teatru Słowackiego w Krakowie oraz Centrum Multimedialne na Wawelu.
Aktualnie pracuje na rzecz osób uchodźczych w ramach grupy Unions Help Refugees.
Magdalena Rzepecka – ilustratorka, graficzka i artystka komiksowa. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale grafiki. Od kilku lat jest związana i współpracuje z feministycznym kolektywem Girls* to the Front.
DATA
8 – 12.03.2023,
MIEJSCE / LOKALIZACJA
Głównym foyer DK–Oskard
ADRES
ul. Aleje 1 Maja 7 A
WSTĘP
wolny
DANE ORGANIZATORA
FEMINOTEKA
KONIŃSKI KONGRES KOBIET
FUNDACJA BATOREGO

