Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Postaw na rozwój 10 marca 10:00

Siostrzeństwo dziewczynek w praktyce


RODZAJ / FORMA WYDARZENIA

warsztat

Siostrzeństwo to temat nowy w Polsce, a my zajmujemy się nim z pasji. Siostrzeństwo oznacza wzajemne wspieranie się kobiet. Badania pokazują, że kobietom i dziewczynkom jest trudniej wspierać się nawzajem niż mężczyznom i chłopcom.

Czy wiecie, że aż 58 % dziewczyn w wieku 18-24 lata odnosi wrażenie, że kobiety mają satysfakcję, gdy innym kobietom nie wszystko się udaje? Znamy to z własnych doświadczeń – nam – dorosłym dziś kobietom też niejednokrotnie brakowało babskiej solidarności. Nie chcemy, by brak siostrzeństwa był zmorą dorastania i młodości naszych córek!

Zapraszamy na warsztat poświęcony tematyce dziewczyńskiego wsparcia. Będziemy przyglądać się temu, czym jest siostrzeństwo dziewczynek, jak je rozumiemy i jak możemy je wzmacniać.Dziewczynki podczas warsztatu zdobędą wiedzę o:
– siostrzeństwie i jego wartości w życiu,
– przeciwdziałaniu międzykobiecej przemocy (plotka, nieżyczliwe ocenianie, wykluczanie),
– sposobach na wkluczanie się nawzajem,
– sposobach na udzielanie i przyjmowanie wsparcia.

Prowadzące:

Marta Majchrzak – badaczka społeczna, psycholożka, współautorka pierwszego w Polsce badania na temat siostrzeństwa. Prowadzi butikową firmę badawczą Herstories, koncentrującą się na tematyce kobiecej. Pomaga markom, firmom, NGO-som, które kierują swoje produkty, usługi i działania do kobiet. Jest dyrektorką merytoryczną Sisters of Europe Polska oraz ekspertką fundacji OFF-school.

Magda Korczyńska – edukatorka równościowa, twórczyni projektu edukacyjnego dla rodziców i opiekunów „Jak Wychowywać Dziewczynki?”, który prowadzi od 4 lat. Pasjonatka wiedzy psychologicznej z zakresu wychowania dzieci. Mama dwóch córek w wieku 7 i 9 lat. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.

DATA

10.03.2023, piątek, 10:00

CZAS TRWANIA:

2 h

DANE ORGANIZATORA

CKiS-DK Oskard, Aleje 1 Maja 7 a 62-510 Konin