Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Konin Miasto Kobiet 2010

Koncerty, spektakle, wystawy, warsztaty, konsultacje, pokazy zapowiadają organizatorzy II edycji projektu Konin Miasto Kobiet.

Od 4 do 13 marca 2010 w różnych miejscach miasta z myślą o kobietach zorganizowane zostaną interesujące wydarzenia kulturalne i wokół kulturalne.  Będzie w czym wybierać. Już 4 marca Centrum Kultury Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy prac Małgorzaty Lehmann „Kobieta i…” W foyer „Oskardu” oglądać będzie można zdjęcia Agnieszki  Krupieńczyk „Jak Pięknie umierać” , a w Studio Urody Atelier i Musztardzie swoje prace zaprezentuje koninianka  Paulina JD. Kinomanki powinny wybrać się do Klubu Musztarda na pokaz niezależnego kina kobiet, i do Oskardu na najnowszy film Jasiki  „Lourdes”. Mogą też posłuchać wykładu Profesora Marek Hendrykowski, który 8 marca  opowie o kobiecym kostiumie w filmie. Organizatorzy pamiętają również o kobietach, które lubią muzykę w różnych jej odmianach . KDK zaprosi na koncert Michała Bajora, Oskard zaproponuje piosenki Andrzeja Zauchy w wykonaniu Kuby Badacha, w Musztardzie posłuchamy Koninianki Soni Miki. Siesta Caffe zaprosi na muzyczną Ladys for Ladys, a Klinika Artystyczna After Party „No women no cry”. Stowarzyszenie Ona przygotowuje dla  Panie spotkanie „Babka w dobrej Formie” w Restauracji Czerwony Kur podczas którego ….. Na wieczór zmysłów, makijażową metamorfozę z czekoladą w tle, wieczór Salone di bellezza zapraszają Kogel Mogel, Siesta Cafe i Salon Urody Atelier. Miasto Kobiet to także Weekend Kobiet Centrum Handlowe Ferio Od 6 do 8 marca na wszystkie Panie, które wybiorą się do Ferio czekają niezwykłe promocje, konsultacje, konkursy, pokazy.

Teatromanki koniecznie muszą wybrać się na Królową Nocy” Janusza Radka i „Gołą Babę” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej, która po spektaklu spotka się z publicznością, aby wspólnie z Paniami Katarzyną Muszkat – Prezes ZEPAK, Elżbietą Streker Dembińską i Małgorzatą Waszak porozmawiać o  kobietach twórczych w polityce, biznesie, sztuce i życiu codziennym. Centrum Handlowe Ferio zachęca do robienia zakupów z Iloną Felicjańską, przygotowało także konkurs , w którym głównymi nagrodami będą 3 bony o wartości 1000 zł . Warsztaty Zakochaj się  Tańcu, Ścieżki Kobiet, Bębniarskie i Taniec Brzucha to kolejne propozycje dla pań, które chcą się zrelaksować i odnaleźć

„Miasto Kobiet” jest próbą przystosowania tego dziwaczne święta, jakim jest Dzień Kobiet do naszych czasów na kulturalnych zasadach, pod patronatem szeroko rozumianej sztuki i rozrywki. Zapraszają: Koniński Dom Kultury, Centrum Kultury i Sztuki, Oskard, Klinika Artystyczna, Klub Musztarda, Kogel Mogel, Siesta Cafe, Salon Urody „Atelier” Centrum Handlowe Ferio oraz Stowarzyszenie Ona..