Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Konin Miasto Kobiet 2023

Przed nami już 15. edycja projektu Konin Miasto Kobiet! Spotkamy się w dniach 8-12 marca, by poznać nowych ludzi, zadbać o siebie i dobrze się bawić! Dla uczestniczek i uczestników mamy ponad 60 ciekawych wydarzeń. A wśród nich: koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania, spektakl, seanse kinowe, zabiegi kosmetyczne i sportowe wyzwania!

Przyłączyło się do nas ponad 30 partnerów/partnerek! Ich oferty są tak interesujące i różnorodne, że z pewnością wybierzecie coś dla siebie. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo fantastycznych atrakcji! Są z nami osoby, instytucje i organizacje, które biorą udział w projekcie od lat. Dołączyło do też nas wielu nowych partnerów! I to jest siła projektu Konin Miasto Kobiet!

Piętnaście lat zobowiązuje. Projekt dojrzewa, nabiera tempa, staje się coraz bardziej rozpoznawalny. To dobry moment, by wprowadzić hasło przewodnie do poszczególnych edycji. Tegorocznej przyświeca SIOSTRZEŃSTWO. Jest ono widoczne nie tylko na plakatach, ale także w różnych działaniach i wydarzeniach w ramach Konin Miasto Kobiet.

Czym jest siostrzeństwo?

To przede wszystkim wsparcie i budowanie kobiecej solidarności. To zrozumienie, chęć wysłuchania, dawania pomocy. Ale także – wspólne, aktywne działanie i wymiana doświadczeń. Łączenie się ponad podziałami, gdy potrzebna jest siła serc, ale też rąk.  To spotkania w kobiecym gronie, rozmowy, również – dbanie o siebie wzajemnie. O zdrowie fizyczne i psychiczne, oferowanie możliwości rozwoju czy spędzania dobrze czasu. To brak oceniania, przykładania do innych własnej miary. Niedawanie rad na siłę. Czasem to tylko (albo aż) bycie obok, gdy jest to potrzebne.

Wierzymy, że jest to możliwe. Nie mówimy, że jest to łatwe. To, co cenne, często wymaga wysiłku. Siostrzeństwo jest nam potrzebne i dlatego warto o nim mówić.

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym programem projektu Konin Miasto Kobiet!