Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Konin Miasto Kobiet 2011


Spotkajmy się w MIEŚCIE KOBIET

Koncerty, spektakle, wystawy, warsztaty, kulinaria, pokazy i kino, tak zapowiada się trzecia już edycja projektu Konin – Miasto Kobiet. Projekt, który powstał z myślą o kobietach i dla kobiet z pewnością zainteresuje także mężczyzn. Od 3 do 11 marca 2011 w różnych miejscach miasta, odbędzie się  kilkanaście interesujących wydarzeń kulturalnych i wokół kulturalnych, w organizację których włączają się konińskie instytucje kultury, stowarzyszenia, kluby, restauracje, galerie handlowe.

3 marca Klub Musztarda zaprasza Koninianki na warsztaty gry na bębnach afrykańskich, a Stowarzyszenie Koniński Uniwersytet Trzeciego Wieku na wystawę prac plastycznych i fotograficznych, zatytułowaną „Portrety Kobiety”. 4 marca interesująco zapowiadają się spotkanie z poetą i dziennikarzem Krzysztofem Szymoniakiem w ramach cyklu De Moniczne Spotkania w Cafe De Monique oraz recital Artura Gotza w Centrum Kultury i Sztuki. Koncert tego młodego, charyzmatycznego artysty, zatytułowany „Obiekt Seksualny” to zmysłowa, przepełniona erotyzmem gra, podczas której, jak zapowiadają organizatorzy będzie można poczuć smak prawdziwych kobiet, które podobno są jak pierogi, i dowiedzieć się, jak reagują mężczyźni, gdy podchodzą do dziewczyny ze styropianu… Kinomanki powinny wybrać się do kina konesera w Oskardzie na film „Tamara i Mężczyźni”, poprzedzony wykładem autorytetu w dziedzinie sztuki  filmowej profesora Marka Hendrykowskiego, a kobiety które chciałby posłuchać muzyki w wykonaniu kilku ambitnych młodych mężczyzn mogą spędzić wieczór w Musztardzie na koncercie „Men for Women”. Seksowne brzmienia saksofonu na soczystym basie z delikatnymi dźwiękami elektrycznej gitary, a to wszystko na bitach tworzonych na instrumentach perkusyjnych z krajów arabskich oraz latynoskich. Ciekawa mieszanka słońca  i ekspresji w stylowej i przyjemnej dla ucha formie, tak ten koncert zapowiadają właściciele klubu. Dla osób, które w piątkowy wieczór chciałby potańczyć, Klub Enklawa przygotował Women Disco.
Miasto Kobiet to także  zdrowie i piękno. Centrum Handlowe Ferio od 4 do 6 marca zaprasza na darmowe porady pielęgnacyjne wraz z badaniem skóry, pokazy nowych trendów w makijażu na wiosnę z wizażystkami Perfumerii Douglas, dermo konsultacje z Apteką Rosa i Drogerią Natura. Ferio zaprasza także na bezpłatne badania na osteoporozę i mammografię.

W mieście kobiet nie zabraknie spotkań i warsztatów. Na spotkanie z Conrado Moreno  pożeraczki książek zaprasza EMPiK,a Centrum Kultury i Sztuki grzeczne dziewczynki, które chciałyby czasami tupnąć nogą, na warsztaty z asertywności. Podczas zajęć, uczestniczki dowiedzą się, jak postępować asertywnie, poczuć się pewną siebie i świadomą własnych potrzeb. Warsztaty poprowadzi Anna Kopeć – trener warsztatu psychologicznego.

Po piątkowo-sobotnich szaleństwach w niedzielne popołudnie będzie można się zrelaksować przy dźwiękach  mis i gongów. Na koncert zapraszają Grota Solna i Anhad Soundrelax. Organizatorzy Miasta Kobiet zaplanowali także dwie interesujące  wystawy  fotografii . Jedną z nich zatytułowaną „Barwy tradycji”, autorstwa Jolanty Lipko, można oglądać  w CKIS, a drugą „Rozbiór do Kwadratu” czyli kobiece ciało w fotografii Leszka Zaleskiego w Musztardzie.

Ciekawie zapowiada się spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 7 marca Jerzy Łojko opowie o matronach, białogłowych i kobietach po przejściach, które zamieszkiwały dawny Konin. Tego samego dnia w Restauracji Pod Platanem Stowarzyszenie Ona zoorganizuje galę konkursu dla przedsiębiorczych kobiet EuroLady o nagrodę posła do PE Marka Siwca. Całość uświetni koncert Big Bandu Szkoły Muzycznej . We wtorek 8 marca w PWSZ, prof.dr hab. Marian Walczak opowie o elitach intelektualnych w polskim dziedzictwie kulturowym, a o 19.00 Filmowa Strefa Kobiet w Kinie Oskard, zaprosi do obejrzenia dwóch filmów: „Para do życia” i „Och Życie”. Tego samego dnia w Restauracji Młynek kulinarna uczta w wykonaniu mężczyzn, którą właścicielka Młynka Maria Jaskot zapowiada jako live cooking z niespodziankami. W końcu 11 marca Koniński Dom Kultury zaproponuje spektakl Teatru Bajka w Warszawie zatytułowany „Jeśli chcesz kobiety , to ją porwij” z udziałem m.in Krystyna Tkacz, Stefana Friedmanna, a Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku wykład Alicji Wardęckiej-Gościńskiej poświęcony wielkim twórczyniom i odtwórczyniom muzyki.

Do  Miasta Kobiet zapraszają Miasto Konin, Oskard, Centrum Kultury i Sztuki, Koniński Dom Kultury, Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, Klub Musztarda, Cafe De Monique, Stowarzyszenie InArt, Stowarzyszenie Ona, Stowarzyszenie Koniński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Miejska Biblioteka Publiczna, Restauracja Młynek, Restauracja Pod Platanem, Klub Enklawa, Centrum Handlowe Ferio, Perfumeria Douglas, Apteka Rosa, Drogeria Natura  oraz Empik.   Miasto Kobiet promuje plakat autorstwa Krystyny Ruminkiewicz.