Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Konin Miasto Kobiet 2012


Kobiety z pasją, kreatywne, aktywne, niezależne animatorki, liderki życia kulturalnego, artystki, ale również kreatywni mężczyźni już po raz czwarty spotykają się aby zaprosić mieszkańców Konina do Miasta Kobiet.

W Mieście Kobiet drzemie twórczy pierwiastek, siła, pozytywna energia, która inspiruje, wywołuje chęć wspólnego działania, tworzenia, spotkania. To wiara w kobiety i ich twórczy potencjał, to dowód na to, że jesteśmy świetnie zorganizowane, potrafimy ze sobą rozmawiać ,współpracować i dobrze się bawić. To także przykład projektu, w którego organizację włączają się zarówno publiczne instytucje kultury jak i organizacje pozarządowe oraz partnerzy prywatni.

Miasto Kobiet to ponad trzydzieści różnorodnych wydarzeń, które powstały z myślą o kobietach i dla kobiet, ale z pewnością zainteresują także mężczyzn. Projekt ma otwartą formułę, proponuje wydarzenia kulturalne, artystyczne, modę, akcje prozdrowotne, naukę tańca, wykłady i warsztaty rozwoju osobistego.

Miasto kobiet to doskonała płaszczyzna do dyskusji o kobiecej naturze, naszych potrzebach, marzeniach, problemach, ale także okazja do relaksu i zabawy. Tegoroczną edycję promuje plakat Koninianki Kamili Wojtasik.