Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Konin Miasto Kobiet 2015


Miasto z energią

Energiczne, pełne pasji, piękne, smaczne i zdrowe, takie będzie Miasto Kobiet w tym roku. Partnerzy projektu przygotowali ponad 70 wydarzeń dla pań, ale także panowie znajdą coś dla siebie. Będzie można nasycić zmysły i ciało. Od 1 do 15 marca kobieca energia opanuje Konin. Wydarzenie jak co roku koordynuje Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury „Oskard” .

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Nie zabraknie UCZTY DUCHOWEJ. Panie już od 1 marca mogą uczestniczyć w Bookcrossingu, czyli wymianie książek w Bibliotece Pedagogicznej w Koninie. 6 marca o 20.00 natomiast w CKiS-DK Oskard obejrzeć można spektakl „Old love” w doborowej obsadzie, Spektakl  podejmuje zagadnienie tego, czy ludzie w pewnym wieku mogą myśleć o miłości. Tego samego dnia usłyszeć można najsłynniejsze szlagiery operetkowe świata. W Konińskim Domu Kultury o 20.00 zagości Opera lwowska. 8 marca CKiS-DK Oskard zaprasza na spektakl Romeo i Julia w wykonaniu jednego z najlepszych baletów na świecie, z Teatru Bolszoj. Początek o 16.00, a już o 19.00 na miłośników kina czekają dwie komedie : Disco Polo i Dumni i wściekli, także w Oskardzie . W Kinie Kobiet nie zabraknie konkursów i nagród. 15 marca natomiast KDK zaprasza na spektakl Metropolitan Opera „Pani Jeziora”, o godzinie 18.00.

W mieście kobiet nie może zabraknąć WYSTAW I KONCERTÓW. Od 1 do 14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej obejrzeć można wystawę   – Ewa Grętkiewicz – wielki człowiek, wielkie pasje. Wystawa zaprezentuje dorobek pisarki i dziennikarki. Do 15 marca natomiast w przestrzeni miejskiej za sprawą Fundacji Podaj Dalej pojawią się zdjęcia niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn, którzy z  klasą i dystansem do siebie, odczarowują mity, które narosły w społeczeństwie na temat osób niepełnosprawnych. Od 2 do 4 oraz 14 marca w Centrum Organizacji Pozarządowych, a od 6 do 13 marca w CKiS-DK Oskard zobaczyć można wystawę zdjęć autorstwa Macieja Przybysza ze Studia Metropolis, który jest pomysłodawcą projektu zdjęciowego „Gotowe na wszystko” oraz twórcą fryzur. O makijaż zadbała Magdalena Galor „Strefa urody”, a biżuterię i dodatki udostępnił butik Broadway. Bohaterkami sesji zdjęciowej są kobiety zmagające się z rakiem piersi, członkinie Konińskiego Klubu „Amazonki”.  1 marca o 18.00 w Kinie Oskard tuż przed pokazem filmu „Szukając Vivian Maier”, panie zobaczą wystawę konińskich artystek – „Energia Kobiet”.  To wystawa fotografii autorstwa Agnieszki Cekiery,  Joanny Chrzanowskiej, Joanny Graszk-Łojewskiej, Beaty Mazurek, Magdaleny Modelskiej, Kamili Otto, Mariki Sypniewskiej, Pauli Walczak.  Po otwarciu wystawy, którą będzie można oglądać przed seansami w Kinie Oskard, ogłosimy konkurs na Facebooku – „Co kryje hasło – Energia Kobiet?“.  Najciekawsze komentarze zamieszczone pod zdjęciami autorek wystawy, zostaną nagrodzone przez Grupę Energa.  6 marca w mieście kobiet odbędzie się wernisaż wystawy : Konin to Ona. Obrazki miejskie. Fotografie przygotowała  Joanna  Graszk-Łojewska, a będzie można je oglądać w Klubie Musztarda już od 19.00. Tego samego dnia o 18.00 zobaczyć można wystawę – „Od mimesis do abstrakcji”. To wystawa prac: Sylwii Godowskiej, Małgorzaty Kopczyńskiej, Doroty Tołłoczko-Femerling, Elżbiety Wasyłyk. Można ją zobaczyć w Galerii Sztuki Wieża Ciśnień. Dzień później w Oskardzie, czyli 7 marca, o 19.00 wystąpi artysta niezwykły. Artur Rojek. Zaśpiewa utwory ze swojej ostatniej płyty pt;„Składam sięciągłych powtórzeń. 7 marca to także Męska Baza w Mieście Kobiet czyli muzyczny szkwał w Młodzieżowym Domu Kultury z zespołem „Blue Wave Band”. Support: zespół „Contrast”.
8 marca panie przekonają się, że nie tylko Grey ma 50 twarzy. W Art Atelier Magdaleny Modelskiej zaprezentowana zostanie wystawa „50 twarzy kobiety czyli Art Atelier w całej okazałości”. To wernisaż wystawy prac Magdaleny Modelskiej i Mileny Łyczak. A oprócz tego prezentacja bielizny i biżuterii, naturalnych kosmetyków, ubrań, będą porady stylistki i wizażystki, promocje. A wszystko pomiędzy 16.00 a 20.00, 8 marca. 9 marca propozycję dla pań przygotował Uniwersytet Trzeciego Wieku, o 14.00 rozpocznie się wernisaż – „Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt”. Wystawa fotografii i rękodzieła artystycznego autorstwa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 14 marca o 16.00 matka i syn – Danuta Drzewiecka i Karol Drzewiecki zapraszają na wystawę –„Portret kobiety” – do Galerii Sztuki Łaźnia. 15 marca to kolejna dawka muzyki. Tym razem w wykonaniu Farben Lehre. Energiczna, melodyjna, pełna radości grania muzyka,  wolna od kompleksów. Koncert dla amatorek i amatorów ostrych brzmień odbędzie się w CKiS- DK Oskard o 18.00.

Konin Miasto Kobiet to również DYSKUSJE O ŻYCIU. 3 marca panie będą dyskutować o tym – jak się żyje kobietom w Koninie. Do CKiS o 16.00 zaprasza Fundacja Pełnym Głosem. W Dzień Kobiet, 8 marca, panie, które zajrzą do kawiarni Oskardu poznają mądre, niezwykłe i szalone kobiety, które mówić będą o swoich życiowych pasjach i nie tylko. 13 marca o 18.00 w CKiS odbędzie się spotkanie – Konińska zupa. Pracownia Miejska przedstawi pomysły na kobiece inicjatywy.

SMACZNIE I ROZRYWKOWO będzie  w mieście kobiet dzięki włoskim klimatom w Pizzerii Lele, która od 1 do 15 marca przygotowała rabaty na włoskie makarony.  W Kolorowy Świat Drinków wprowadzi panie Klub Musztarda, także przez cały okres trwania projektu Konin Miasto Kobiet. Na specjalnie skomponowane kobiece menu i rabaty zaprasza restauracja  Jem Sushi, również w dniach 1-15 marca. A 7 marca na kobiece szaleństwo zaprasza Restauracja pod Platanem, która zapewnia nowe lekkie menu i gorące rytmy. Miłośniczki egzotycznego jedzenia mogą natomiast zajrzeć 10 marca do Restauracji Degustatornia. Czeka na nie atrakcyjna „Tajska uczta z deserem”.

Konin będzie także MIASTEM PIĘKNA. Od 1 do 15 marca Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Image zaprasza na – „Wiosenne porządki ze skórą” – czyli na zabiegi pielęgnacyjne w promocyjnych cenach. W tym samym terminie Salon urody Onyx przygotował projekt „Wiosenna odnowa” oraz „Wieczorek piękności”, w którym uczestniczyć może 6 przyjaciółek. Rabaty na wybrane zabiegi oferuje nowy salon piękności  Abacosun Konin. O naszą fryzurę i włosy zadba Salon Spokojna Głowa. 3 marca o 13.00 rozpoczną się tam Dni Urody. Miłośniczki trendów mogą wybrać się 7 i 8 marca do Centrum Handlowego  Ferio, na spotkanie z modą, architekturą wnętrz i sztuką kulinarną. A 6 i 13 marca o trendach i praktykach medycyny estetycznej, w CKiS opowie chirurg Przemysław Nowicki. Spotkanie przygotowało Stowarzyszenie ONA. Nowa fryzura, makijaż i sesja zdjęciowa – na „Wiosenne metamorfozy” zaprasza   Salone di Bellezza, już 7 marca od 8.00 do 16.00.

Panie, które chcą rozwijać swoje umiejętności i pasje mogą zapisać się na WARSZTATY. 1 marca o 10.00 w CKiS przygotowano warsztaty  pod hasłem – „Obudź w sobie bizneswoman- i Ty możesz zostać właścicielką firmy”. To spotkanie dla kobiet, które chcą być niezależne finansowo. OD 1 DO 15 marca Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku poprowadzi warsztaty pod hasłem – „Uczę się, bo lubię”, a w nich zajęcia sekcji fotograficznej, rękodzieła, plastycznej, aerobicu i tańca. 7 marca Cubana Club i Art Atelier zapraszają na warsztaty komunikacji – „Porozumiewasz się czy tylko mówisz? Słyszysz czy tylko słuchasz?” Początek o 10.30 w Art Atelier. 7 marca panie zainteresowane sztuką kulinarną mogą wybrać się do restauracji Młynek, gdzie zorganizowane zostaną warsztaty  „Kuchnia na obcasach”. 12 marca natomiast odbędą się warsztaty fotograficzne „Fotografia jest kobietą”, w CKiS- DK Oskard rozpoczną się o 17.00. W tajniki fotografowania wprowadzi Paula Walczak, a wieczór umili Akademia Kulinarna. Tego samego dnia panie nauczą się jak przyrządzać  sushi. Na warsztaty zaprasza Egao sushi. 13 marca kobiety odkryją w sobie taneczne talenty wraz z Cubana Club, który zaprasza na warsztaty tańca Bollywood. Początek o 17.00 w Art Atelier. A 14 marca w Art Atelier odbędzie się warsztat o dobrej zmianie. Hasło spotkania: „Życie – przeżyjesz czy przeczekasz?”

Nadchodzi wiosna, więc Konin Miasto Kobiet to okazja, żeby zadbać O ZDROWIE I CIAŁO. Gabinet Masażu Vele przygotował masaż dla ciała i ducha w oparciu o najnowsze techniki masażu włoskiej masażystki Anity de Simone. 7 i 8 marca na konsultacje z trenerami i dietetykiem zaprasza Klub Strefa. Jak się ruszać, żeby poprawić swoje samopoczucie i sylwetkę poradzi Calypso Fitness Club, który organizuje bezpłatne spotkania z fitnessem. W mieście kobiet nie zapominamy o panach, którzy 6 marca o 19.00 mogą potrenować jogę w Młodzieżowym Domu Kultury w Męskiej Bazie. Tego samego dnia o 20.00 na lekcję tańca towarzyskiego zaprasza do świetlicy w Niesłuszu Zbigniew Witkowiak. To nie jedyne spotkanie z instruktorem, 7 marca o 16.00 w KDK odbędzie sie lekcja salsy, a 10 marca o 18.00 lekcja tango Argentino, tym razem w MDK. 8 marca o 17.00 w hali Rondo miłośnicy kobiecych zmagań zobaczą mecz koszykówki w najlepszym wydaniu ramach Tauron Basket Liga Kobiet. O wspinaczce panie usłyszą podczas spotkania zorganizowanego przez UKS Mountain Monsters w Gimnazjum nr 3 , 11 marca o 19.00.

Przez cały okres trwania projektu Konin Miasto Kobiet, Koniński Klub Amazonek prowadził będzie akcję „Piersi w mieście”. To akcja promująca profilaktykę wczesnego wykrywania raka piersi połączona z nauką samobadania piersi wśród kobiet i uczennic konińskich szkół. Stowarzyszenie Magnolia będzie mówić o wirusie HPV i o tym dlaczego należy mieć go pod kontrolą. Fundacja Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora zaprasza na spotkanie z lekarzem stomatologiem (13 marca o 11.00) w kawiarni Oskardu oraz na porady psychodietetyka (5.03, 16.00) także w kawiarni. Warsztaty  poświęcone alergiom, zdrowemu odżywianiu, badaniom prenatalnym, nowotworom piersi i szyjki macicy oraz programom profilaktycznym odbędą się w Oskardzie 9 marca już o 17.00. Na zdrowotne porady, badania i wykłady w ramach akcji „Zdrowa mama, zdrowa kobiet” zapraszają Wspaniały Początek, Wojewódzki Szpital Zespolony, Koniński Klub Amazonki i Stowarzyszenie Magnolia.

Szczegółowe informacje  na temat Miasta Kobiet znaleźć można w serwisie wydarzenia www.koninmiastokobiet.pl , na stronie www.ckis.konin.pl oraz na facebooku i  w mapach-ulotkach. Autorką projektu plakatu jest koninianka Aleksandra Midor.

Sponsorem Miasta Kobiet jest Grupa Energa.