Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Konin Miasto Kobiet 2016


Daj się uwieść  Miastu Kobiet

Na zdrowy styl życia, urodę, rozwój i kulturalną rozrywkę stawia w tym roku KONIN MIASTO KOBIET. W akcję włączyło się kilkadziesiąt organizacji, instytucji, firm. KMK to aż 84 wydarzenia dla pań w 6 kategoriach. Imprezę jak co roku koordynuje Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury „Oskard” .

POZNAJ SIEBIE, to propozycja dla pań, które chcą rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach i dla tych, które marzą o dobrej zmianie w swoim życiu. Już 4 marca Szkoła Tańca Zbigniewa Witkowiaka zaprasza na bezpłatną lekcję jednego z najbardziej zmysłowych tańców, na  SALSĘ DLA PAR. 8 marca natomiast swoją taneczną pasję będzie można odkryć podczas lekcji TANGO ARGENTINO.
Poznawanie siebie ułatwi cykl warsztatów UJAWNIANIE SIEBIE, 5 marca CKiS Centrum zaprasza na warsztat „Być mamą i nie zwariować, czyli jak pogodzić własne potrzeby z potrzebami dziecka”. Dzień później panie wezmą udział w spotkaniach „3 razy 3 zamiast 3 po 3, czyli o tym, jak polubić wystąpienia publiczne” i „Babskie finanse, czyli jak zapanować nad domowym budżetem i sprawić, żeby stać Cię było na życie, jakiego pragniesz”. 12 marca zaplanowano warsztat „Kobieca złość – wróg czy sprzymierzeniec”.
To nie koniec propozycji warsztatowych. Jak się bronić i jak być asertywnym pokażą trenerki Feminoteki już 5 i 6 marca podczas WARSZTATÓW WENDO – SAMOOBRONY I ASERTYWNOŚCI. W tych samych dniach kobiety dowiedzą się jak poddać się dobrej zmianie. Creative Consulting przygotowało warsztaty z rozwoju osobistego  CO POWSTRZYMUJE CIĘ PRZED ZMIANĄ. 8 marca Koniński Kongres Kobiet proponuje warsztaty pod hasłem: CZWARTA MĘSKA WŁADZA- MEDIA BEZ KOBIET.
MAMA, TATA I JA- to z  kolei warsztaty dla rodzin, mające na celu odkrycie wspólnej zabawy, popularyzację czytania bajek oraz rozwijanie pomysłowości i kreatywności. Podczas warsztatów prowadzone będą również działania profilaktyczne ginekologiczno- onkologiczne dla kobiet. Fundacja Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora zaprasza 9 marca. Tego samego dnia panie mogą wziąć udział w warsztatach fotograficznych dla początkujących MAM APARAT I CO DALEJ? Ich organizatorem są Koniński Klub Fotograficzny i Stowarzyszenie dla Ciebie. Spotkanie przy sztalugach – RYSUJ MAMO ZE MNĄ, przygotowała Galeria Sztuki Łaźnia (10 marca). 12 marca Emilia Wasielewska z CVdok.pl podpowie jak napisać PROFESJONALNE CV.

W kategorii Poznaj siebie pojawiła się propozycja dla gimnazjalistów: HERSTORY Warsztaty herstoryczne. Czy historia może mieć płeć? Kto decyduje o tym, jakiej historii uczymy się w szkołach? Czy jest jeszcze jakaś inna historia niż ta – znana nam z podręczników? Na te pytania odpowie Fundacja „Pełnym głosem”.

ZADBAJ O SIEBIE . Zdrowie i uroda idą w parze. Dlatego warto poświęcić czas na pielęgnację i profilaktykę. Od 4 marca w Mieście Kobiet rusza akcja konińskich Amazonek: PIERSI W MIEŚCIE, która ma promować  profilaktykę raka piersi. W tym samym czasie na MASAŻ DLA CIAŁA I DLA DUCHA zaprasza Gabinet Masażu Vele, które przygotowało rabat na wszystkie masaże. Salone di Bellezza każdej klientce, która wykona dowolną usługę fryzjerską podaruje prezent w postaci Luksusowego Zabiegu Pielęgnacyjnego MOROCCANOIL. Klientki salonu mogą również wziąć udział w akcji POCZUJ SIŁĘ KOBIECOŚCI, w pakiecie fryzura, makijaż i sesja fotograficzna Łukasza Belaka. Dla pań, które chcą dobrze wyglądać, sklep Broadway organizuje akcję CZAS NA SUKIENKI, to 10% rabat na odzież z najnowszej kolekcji. Sklep odzieżowy Etola proponuje SHOPPING z 20% zniżką na wszystkie zakupy. 12 marca KLINIKA STANIKA pomoże dobrać idealny biustonosz. Dodatkowa promocja – 30% rabatu na drugi biustonosz Panache.
WSPANIAŁY RELAKS, specjalny zabieg pielęgnacyjny, który pomaga wyciszyć się, przygotował Salon Urody Onyx . Salon zachęca również do udziału w akcji PODAJ DALEJ. Jeżeli polecisz go trzem osobom, które przyjdą na zabiegi, to otrzymasz zniżkę na dowolną usługę.  ZADBAJ O SWOJE CIAŁO Z PRESTIŻ SPA, czyli zabiegi wyszczuplające i masaże orientalne w promocyjnej cenie oferuje Prestiż SPA Salon.  MANICURE SPA codziennie gratis dla jednej z pań, to promocja, którą z okazji KMK przygotowało Studio Urody AMB. Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Image zaprasza na zabiegi i makijaże w promocyjnych cenach. Akcja GOTOWI NA WIOSNĘ rusza 4 marca. Od 7 marca panie mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów pielęgnacyjnych w ramach akcji PIĘKNE DŁONIE I PAZNOKCIE Z DROGERIĄ VICA. 9 marca Studio Urody AMB przygotowało akcję KAŻDA Z NAS JEST WYJĄTKOWA, są to warsztaty makijażu dla zabieganych mam. A dzień później Salon fryzjerski „Spokojna głowa” zaprasza na WIECZÓR W STYLU GWIAZD i spotkanie ze stylistką Svetlaną Oleinik. Osoby, które przyjdą otrzymają zaproszenie do Art Clubu i kosmetyki Wella Profesjonalna gratis.

ZADBAJ O SIEBIE, to również cykl poświęcony zdrowiu. Alergia to choroba naszych czasów, dlatego redaktorka magazynu „Hipoalergiczni” Żaneta Geltz, 7 marca weźmie udział w spotkaniu ODŻYWIANIE A ALERGIA, zorganizowane przez  Strefę Zdrowia Haliny Krzemińskiej. 8 marca  AMAZONKI OTWIERAJĄ DRZWI. W planach są warsztaty profilaktyczne, wystawa fotografii, prezentacje multimedialne a także nauka samobadania piersi oraz poradnictwo Poszerzamy HERyzonty.

11 marca jak co roku Wspaniały Początek zaprasza na KONIN MIASTO MAM, czyli na  bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży i po porodzie. Zobaczyć będzie można również wystawę zdjęć konińskich mam karmiących piersią.

DAJ SIĘ UWIEŚĆ KULTURZE, i skorzystaj z propozycji domów i instytucji kultury. Każdy znajdzie coś dla siebie. UWOLNIJ KSIĄŻKĘ to akcja czytelnicza Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie. W ramach bookcrossingu  można zabrać książkę  do domu i przeczytać.

W kulturalnym dziale Miasta Kobiet nie zabraknie wystaw.  4 marca otwarta zostanie wystawa czarno-białych fotografii konińskich amazonek-  GOTOWE NA WSZYSTKO .  YESTERDAY I MET A REALLY WILD MAN – to wernisaż wystawy fotograficznej Diany Lelonek w Centrum Organizacji Pozarządowych. KRÓTKA HISTORIA CZŁOWIEKA to z kolei wystawa Elżbiety Wasyłyk, którą oglądać będzie można w CKiS Galeria Wieża Ciśnień. Swoje prace zaprezentują również uczestnicy sekcji fotograficznej i sekcji rękodzieła artystycznego Uniwersytetu III Wieku. Tytuł wernisażu to  TY JESTEŚ DZIŚ PIĘKNIEJSZA. 11 marca w planach jest spotkanie z HANNĄ BAKUŁĄ oraz wystawa prac artystki. Organizatorem wydarzenia są Miejska Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Książki. AKUPICTURY to wystawa Beaty Ewy Białeckiej, którą będzie można zobaczyć w  CKiS Galeria Wieża Ciśnień już 11 marca. W galerii za progiem zostanie zaprezentowana wystawa zdjęć Moniki Gałązki POMIĘDZY ŚWIATŁEM A CIENIEM.  KARTOTEKA to propozycja Krystyny Ruminkiewicz. Wystawę będzie można oglądać w Galerii na Glince. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert Piotra Strużyk-Strumyka i poezja Katarzyny Brus-Sawczuk.

Konin Miasto Kobiet to także propozycje dla miłośników kina. 4 marca Kino Oskard zaprasza na KOBIECE KINO KONESERA, a w nim szczery, emocjonalny i przemyślany  film JANIS o legendarnej Janis Joplin. Przed projekcją widzowie zobaczą wystawę fotografii na ekranie – KRAINA MLEKIEM I MIŁOŚCIĄ PŁYNĄCA. 8 marca natomiast w programie Oskardu: LEJDIS NIGHT, podczas której panie obejrzą dwa filmy: nominowany do Oscara „Carol” i polską komedię „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Nie zabraknie konkursów i nagród.

5 marca także w Oskardzie zagra KORTEZ, który okrzyknięty został najlepszym debiutem 2015 roku. To nie koniec koncertowych propozycji. Miłośnicy ANNY MARII JOPEK mogą wybrać się 8 marca na koncert artystki w KDK.  13 marca  W MIASTECZKU CUD usłyszymy piosenki Osieckiej, koncert w wykonaniu wokalistów ze szkoły wokalno-aktorskiej FAMA wraz z towarzyszeniem zespołu HAMMOND POWER BAND.

6 marca Koniński Dom Kultury zaprasza na MANON LESCAUT Giacomo Puccini z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Dzień później w Oskardzie zagoszczą: Magda Umer, Hanna Śleszyńska, Maria Czubaszek i Artur Andrus z  programem muzyczno-satyrycznym DUŻO KOBIET BO AŻ TRZY.  10 I 11 marca także w Oskardzie zobaczyć będzie można spektakl PRZEKRĘT (NIE) DOSKONAŁY. To esencja brytyjskiego humoru. Inteligentna, pełna wdzięku, świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, której tematem są podatki. 12 marca na OPERĘ LWOWSKĄ zaprasza  Koniński Dom Kultury. A 13 marca Oskard zaprasza na baletowy spektakl SPARTAKUS, który jest wizytówką Teatru Bolshoi. Przedstawienie miało premierę w 1968 roku i do tej pory cieszy się niesłabnącym powodzeniem, głównie ze względu na wirtuozowskie popisy męskiej części zespołu.

SPOTKAJ SIĘ i porozmawiaj… Już 4 marca konińskie APARATKI zapraszają do Oskardu na spotkanie dla kobiet zakochanych w fotografii. Tego samego dnia Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku przygotowało wykład ŻYCIE BEZ BÓLU. Agnieszka Gładziszewskia opowie o bólu przewlekłym, który jest  problemem współczesnej medycyny. Również 4 marca na DZIEŃ KOBIET, wieczór z wróżką, męskim striptizem,  konkursami i nagrodami zaprasza restauracja Pod Platanem. 5 marca znów fotografia, tym razem pod hasłem PIĘKNO JEST W NAS . To otwarta akcja fotograficzna Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka  Podaj Dalej w Centrum Handlowym Ferio. 6 marca Anna Pilarska, redaktorka naczelna portalu LM, zaprasza na spotkanie z interesującymi kobietami i ich pasjami. KOBIETY Z PASJĄ – w Oskardzie.

PIENIĄDZE MAJĄ PŁEĆ przekonuje Fundacja Pełnym Głosem i zaprasza 7 marca na debatę o wydatkach budżetowych Konina w kontekście potrzeb kobiet i mężczyzn. 7 marca również Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku zaprasza na wykład  REPORTAŻ DZIŚ o obliczach współczesnego reportażu. Panie mogą liczyć również na PAMIĄTKĘ Z DNIA KOBIET  – mowa o sesji zdjęciowej z wizażystką, którą 8 marca organizują Koniński Klub Fotograficzny i Stowarzyszenie dla Ciebie. 9 marca panie zagrają w gry. KOBIETY DO PLANSZÓWEK to propozycja Planszówkowego  Konina. Tego samego dnia Henryk Janasek, dyrektor MBP poprowadzi wykład – KOBIETY KOSSAKÓW. A już 10 marca panie wysłuchają kolejnego wykładu, tym razem Larysa Gruszka opowie o KOBIETACH W MIEJSKIM FOLKLORZE. Kolejna propozycja dotyczy ZAPOMNIANEJ LITERATURY, to historia niezwykłej XIX-wiecznej pisarki z Mikorzyna. Wykład poprowadzi dr Elwira Jeglińska. To propozycje Stowarzyszenia ONA – Otwarta-Nowoczesna-Aktywna. 10 marca w Młodzieżowym Domu Kultury zagości STUDENCKA BAZA W MIEŚCIE KOBIET, a 12 marca w samo południe wystartuje I FOTOMARATON Konińskiego Klubu Fotograficznego.

BĄDŹ FIT, dbaj o kondycję, zdrowie i ciało. Calypso dla Pań- to propozycje przygotowane dla kobiet przez Calypso Fitness Club. W planie m.in.: Jump4Fit czyli ćwiczenia na trampolinie, Zumba, Slim Extreme , Zdrowy Kręgosłup, Power Bike, Ski Workout, Aerobox ,Cross Training, Cellulit Killer. 8 marca Dzień Kobiet w Calypso za free.

5 marca GO MUSTANG GO, panie kibicują koszykarkom i koszykarzom KSS MUSTANG Konin podczas  turnieju II ligi koszykówki na wózkach.  5 i 6 marca STREFA KOBIET , czyli dni otwarte  w Klubie Strefa Sport & Fitness, bezpłatne konsultacje z trenerami i dietetykiem.

8 marca rusza akcja JOGA DLA CIEBIE. To spotkanie otwarte dla osób ,które chcą się dowiedzieć czym jest joga. Jak poradzić sobie ze stresem, wzmocnić ciało i rozciągnąć mięśnie, nauczyć się prawidłowego oddechu i poprawić koncentrację. Zaprasza Joga Pasja Marzena Łowińska.

Kolejna propozycja to WSPINACZKOWY DANCING – lekcja wspinaczki dla Pań z instruktorem UKS Mountain Monsters już 12 marca. Tego samego dnia Koniński Klub Szermierczy zaprasza na OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MŁODZIKÓW W SZABLI DZIEWCZĄT I CHLOPCÓW.

SMAKUJ, to propozycja dla miłośniczek smacznej kuchni w różnym wydaniu. JemSushi oferuje menu skomponowane specjalnie pod gusta kulinarne kobiet konkurs na FB tylko dla Pań (a w nim do wygrania 3 zestawy sushi) karty rabatowe dla pań, BĄDŹ TRENDY to  promocja –  20% na pizzę, sałatki, makarony, zupy w lokalu Trendy Pizza, na hasło: Miasto Kobiet. 10 marca RESTAURACJA DEGUSTATORNIA zaprasza na degustację  potraw kuchni tajskiej. W ofercie promocja: wszystkie dania 30% taniej dla pań.  13 marca w Atelier Akademia Sztuki Kulinarnej odbędą się warsztaty dla pań: KUCHNIA NA OBCASACH.

Projekt Konin Miasto Kobiet honorowym patronatem objął Prezydent Konina Józef Nowicki. Wydarzenie wspierają lokalne i regionalne media. Sponsorem wydarzenia jest GRUPA ENERGA.