Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Konin Miasto Kobiet 2019


Koncerty, spektakle, filmy, spotkania i warsztaty – blisko 100 propozycji w ciągu 10 dni. Już po raz jedenasty Centrum Kultury i Sztuki w Koninie wraz z ponad 50 partnerami zaprasza do udziału w niezwykle rozbudowanym i atrakcyjnym projekcie „Konin Miasto kobiet”. Jego program – mamy nadzieję – pozwoli wszystkim paniom oderwać się od codzienności i cieszyć swą kobiecością.

Jeden dzień celebracji Święta Kobiet, nawet w międzynarodowym wymiarze, to stanowczo za mało, by wyeksponować to, co w płci pięknej najważniejsze i najpiękniejsze. CKiS w Koninie już od ponad dekady w ramach „Miasta Kobiet” tworzy bogaty program wydarzeń artystycznych, którego bohaterkami i kreatorkami są fascynujące kobiety oraz umożliwia wszystkim paniom przez dziesięć dni skupienie na rozwoju mentalnym i fizycznym oraz nietuzinkowej rozrywce.

Z tej okazji do Konina przyjedzie m.in. znakomity spektakl muzyczny CHÓR CZAROWNIC przygotowany przez Ewę Łowżył (10 marca) oraz muzyczne odkrycie ROSALIE, autorka nuconego w całej Polsce przeboju „Więcej” (8 marca), a także FLARE – zaskakujący, jak zwykle, wielostylowy projekt muzyczny Marka Lubnera (8 marca) i KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ – nagrodzony na festiwalu w Cannes film Benedikta Erlingssona (1 marca).

Prezentujemy literackie portrety wyjątkowych kobiet związanych z naszym regionem oraz przedstawiamy te, które obecnie z pasją kształtują nie tylko konińską rzeczywistość. Pokazujemy dobrą fotografię, urokliwe malarstwo i zachwycające rękodzieło. Nasz program to efekt dogłębnego researchu w zakresie sztuki, biznesu, psychologii, lifestyle’u i kosmetologii. Stworzyłyśmy plan wydarzeń adresowany do kobiet wszystkich generacji wypełniający noce i dnie oraz aktywizujący umysł, ducha i ciało.

Repertuar jest tak bogaty, że warto pilnie studiować zarówno jego wyodrębnione kategorie (Przystanek Kultura, Postaw na Rozwój, Bądź w Formie, Żyj Kolorowo, Kieruj Się Smakiem i Daj Się Rozpieszczać), jak i program poszczególnych dni publikowany na naszej stronie www.koninmiastokobiet.pl. Warto także polubić nasz facebookowy profil, by komfortowo śledzić wydarzenia od 1 do 10 marca i uwierzyć, że KONIN JEST KOBIETĄ.


POBIERZ:

Program 2019