Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Przystanek kultura 8 marca 18:00-20:00

Kobiety z pasją 2024

RODZAJ / FORMA WYDARZENIA

Spotkanie otwarte

„Kobiety z pasją 2024” mają moc. W ramach projektu Konin Miasto Kobiet, nasze Bohaterki będzie można spotkać w Klubokawiarni NOT (DK Oskard w Koninie) 8 marca o godz. 18.00. O swoich pasjach opowiedzą:

1. Elżbieta Czaplińska-Kania: artystka, animatorka kultury, kuratorka wystaw, od niedawna koninianka. Wrażenia przy słuchaniu muzyki, przekształciły się w cykle obrazów. Prace inspirowane muzyką będzie można obejrzeć w Oskardzie.

 2. Gosia Zagajewska, pisze i śpiewa. Jej muzyka łączy improwizację i inspirację tradycyjnymi melodiami szczególnie z obszarów wschodniej Wielkopolski. Prowadzi autorskie warsztaty improwizacji głosem. Tworzy poetyckie strofy.

3. Magdalena Grzeszkiewicz-Brzęcka, polonistka, propagatorka „języka żyrafy”, czyli porozumiewania się bez przemocy i co za tym idzie – kolekcjonerka żyraf. Aktywistka nowoczesnej edukacji. Uważa, że nauczycielka to brzmi dumnie i tego się trzyma.

4. Aleksandra Polewska-Wianecka. Koninianka mocno wierząca w możliwości i potencjał rodzinnego miasta. Pisarka, dziennikarka, scenarzystka (film fabularny Opiekun), autorka komiksów i jak o sobie mówi „zamrożony” prawnik.

5. Joanna Sołtysiak, kolanka, inżynierka. Od kilkunastu lat buduje tunele w Skandynawii. Po godzinach trenuje triathlon, bije rekordy i zdobywa mistrzowskie tytuły. Marzy o powrocie w rodzinne strony. Jest gotowa na budowę elektrowni jądrowej.

6. Katarzyna Łysik, rolniczka, działaczka społeczna w tematyce nieruchomych zabytków historii. Pierwsza w historii Polski kobieta, która w 2022 roku uzyskała tytuł wicemistrzyni Polski w motorowodnej kategorii P-750, obecnie na piątej pozycji w skali kraju. Mama trzech synów.

Na wydarzenie zapraszają Anna Pilarska i Renata Rudowicz z CKiS w Koninie.

Anna Pilarska – prowadząca spotkanie, redaktorka, dziennikarka, miłośniczka żółtego, podróży i dobrej lektury. Zawsze po stronie kultury i kobiet… z pasją.

Renata Rudowicz – od roku 2019, współtworząca KOBIETY Z PASJĄ z Anną Pilarską. Pasjonatka fotografowania, na co dzień pracuje w CKiS w Koninie. Koordynatorka Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów i wielu interdyscyplinarnych imprez kulturalnych. Sercem i wykształceniem związana ze sztuką i kulturą.

DATA

8.03.2024 (piątek)

godz. 18.00-20.00

CZAS TRWANIA:

2 godziny

MIEJSCE / LOKALIZACJA

Klubokawiarnia NOT

ADRES

CKiS-DK Oskard Al. 1 Maja 7A, 62-510 Konin

WSTĘP

Wstęp wolny

INFORMACJA NA TEMAT REZERWACJI

Brak

DANE ORGANIZATORA

  • Anna Pilarska, redaktorka, dziennikarka
  • Renata Rudowicz, CKiS w Koninie