Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Konin Miasto Kobiet 2021

Zbliża się najbardziej kobiece wydarzenie w naszym mieście! Przygotowujemy atrakcyjny program 13. edycji projektu Konin Miasto Kobiet, który odbędzie się od 5 do 13 marca 2021 r. Mamy nadzieję, że trzynastka okaże się szczęśliwa i że dostarczymy Wam radości, inspiracji i wspaniałych kulturalnych doznań w tym trudnym dla wszystkich czasie.

A przed Wami blisko 60 wydarzeń w 4 różnych kategoriach. Poznamy kobiece pasje i talenty, zadbamy o osobisty rozwój i formę oraz zapewnimy udział w wielu interesujących artystycznie propozycjach.

Z powodu pandemii Konin Miasto Kobiet odbywać się będzie w formule hybrydowej. Jeśli tylko będzie to możliwe, wydarzenia zorganizujemy w tradycyjnej formule, jeśli warunki na to nie pozwolą, przeniesiemy je do sieci.  

Tegoroczna edycja KMK to 4 kategorie: Przystanek kultura, Postaw na rozwój, Daj się rozpieszczać i Bądź w formie. W projekt ponownie włączyło się kilkudziesięciu partnerów.

W tym roku na Przystanku kultura czekają wystawy, koncerty, seanse filmowe, autorskie spotkania i ciekawa lektura. Marząc o lepszych czasach, starujemy z projektem ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE – koncert Organka na zakończenie KMK. Usłyszymy także uczniów Szkoły Wokalno-Aktorskiej FAMA w repertuarze Maryli Rodowicz pt. „Kobieta – piekło i raj”.

W Galerii CKiS Wieża Ciśnień zobaczymy wystawę prac Izabeli Kostiukow a w CKiS przy ul. Okólnej fotografie Madam Miko. Udostępnione zostaną także wystawy wirtualne m.in. KOBIETY AKADEMII Fundacji Podaj Dalej czy KOBIETY W LITERATURZE – wystawa zaproponowana przez CDN PBP.  

W Kobiecym Kinie Konesera w odnowionym wnętrzu Kina Oskard będzie można zobaczyć film „Helmut Newton. Piękno i bestia” o autorze kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów. A już 8 marca w Dzień Kobiet zaprosimy na Ladies Night z „Obiecującą. Młodą. Kobietą”, która na swoim koncie ma 4 nominacje do Złotych Globów 2021.

W Mieście Kobiet rozwijamy też pasje i zainteresowania, inwestujemy w siebie. A wszystko za sprawą kreatywnych warsztatów, wykładów, treningów i spotkań z barwnymi osobowościami. W kategorii Postaw na rozwój nie zabraknie oczywiście warsztatów uJAwnianie siebie! Ósma edycja warsztatów to 3 spotkania online pomyślane w trosce o kobiecy dobrostan. Pozostając w domowym zaciszu, możesz dołączyć do kameralnej grupy i doświadczyć wspólnej pracy w zupełnie nowej jakości. Zadbaj o siebie w możliwie dostępny sposób: stwórz własną tarczę antykryzysową, rozpraw się z wewnętrznymi wrogami, naucz się samowspółczucia i przygotuj się do wiosennego przebudzenia.

Ze wspaniałymi kobietami spotkacie się również w ramach cyklu Kobiety z pasją, który współtworzy Anna Pilarska – redaktor naczelna portalu LM.pl  

Daj się rozpieszczać i przygotuj swoje ciało i duszę na wiosnę z salonami piękności, które proponują m.in. zabiegi, masaże, warsztaty i porady. Zdrowy styl życia i dobra kondycja idą w parze.

W Mieście Kobiet warto również wyjść ze strefy komfortu, sprawdzić nowe możliwości i stawić czoła sportowym wyzwaniom na miarę możliwości! Po prostu Bądź w formie.

Organizator: CKiS w Koninie.