Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Przystanek kultura 8 marca | finisaż 17.30

Zobaczyć muzykę mistrzów – malarstwo Elzbiety Czaplińskiej-Kani

RODZAJ / FORMA WYDARZENIA

Wystawa i finisaż

Od 26 lutego do 10 marca zapraszamy do głównego foyer CKiS-DK Oskard, gdzie podziwiać będzie można kolekcję kilkunastu obrazów Elżbiety CzaplińskiejKani, absolwentki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, Wydziału Sztuk Pięknych, pedagoga, animatorki kultury, kuratorki wystaw, artystki malarki związanej z Trójmiastem, która za organizację projektów plastycznych o zasięgu krajowym i zagranicznym otrzymała liczne nagrody, m.in. nagrody prezydentów miast Gdyni i Sopotu.

Głównym kierunkiem zainteresowań artystki, któremu poświęciła cykl obrazów, jest muzyka. Emocje wywołane twórczością wielkich kompozytorów znajdują odzwierciedlenie w abstrakcyjnych impresjach malarskich, które starają się oddać zróżnicowaną nastrojowość poszczególnych utworów.

Swoje prace od lat wystawia cyklicznie w Polskiej Filharmonii im. Fryderyka Chopina, w Galerii Ratusza Staromiejskiego oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej obrazy prezentowane były w Saloniku Wilanowskim w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim i Koninie.

Prace artystki znajdują się głównie w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Tym razem zobaczymy zbiór 14 wielkoformatowych (100 x 100 cm) obrazów. Ekspozycje tych ciekawych dzieł podsumujemy wspólnym finisażem z artystką, na który zapraszamy 8 marca, o godz. 17.30.

DATA

26.02-10.03.2024 – wystawa

8.03.2024 (piątek) – finisaż

godz. 17.30

CZAS TRWANIA:

1 godzina

MIEJSCE / LOKALIZACJA

CKiS-DK Oskard

ADRES

ul. Aleje 1 Maja 7a, 62-510 Konin

WSTĘP

wstęp wolny

INFORMACJA NA TEMAT REZERWACJI

Bez ograniczeń

DANE ORGANIZATORA

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie