Przejdź do treści Logo Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Postaw na rozwój 17 marca 11.00-17.00

Pozytywna dyscyplina

RODZAJ / FORMA WYDARZENIA

Warsztat z rozwoju osobistego z cyklu uJAwnianie siebie

Pozytywna dyscyplina to klasyczna metoda wychowawcza. Została stworzona, aby pomóc rodzicom wykształcić młodych ludzi do bycia odpowiedzialnymi dorosłymi, zaradnymi i pełnymi szacunku do innych.  Metoda ta uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych. Jest oparta o niezwykle poczytną i stale aktualizowaną od 30 lat książkę „Pozytywna dyscyplina” dr Jane Nelsen i współautorów Lynn Lott, Cheryl Erwin i innych.

Najnowsze badania mówią, że dzieci w naturalny sposób  od chwili narodzin „szukają łączności z innymi”. Korzenie pozytywnej dyscypliny sięgają psychologii indywidualnej austriackiego psychoterapeuty Alfreda Adlera, który uważał, że wszyscy ludzie mają jedno podstawowe pragnienie: chcą czuć, że przynależą i są ważni.

  • Chcesz wychować dziecko na samodzielnego i odpowiedzialnego człowieka?
  • Czujesz czasami bezradność i frustrację bo dziecko Cię nie słucha i żadne Twoje metody nie działają?
  • Zdarza Ci się wybuchnąć i odczuwać następnie wyrzuty sumienia?
  • Robisz sobie wyrzuty, że nie jesteś wystarczająco dobra?
  • Zastanawiasz się, jak być skutecznym i relacyjnym rodzicem?
  • Zastanawiasz się, jak pogodzić pracę z rodzicielstwem przy jednoczesnym utrzymaniu pozytywnych relacji i atmosfery w domu?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś TAK, to warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny są właśnie dla Ciebie.

✓ dlaczego dzieci źle się zachowują – jak reagować, by osiągać efekty bez krzyku czy stosowania kar i nagród w wychowaniu dzieci

✓ jak mówić i jak działać, by dzieci chciały z Tobą współpracować – koncentracja na rozwiązaniach

✓ jak motywować dziecko wewnętrznie, a nie tylko zewnętrznie

✓ jak rozwijać w dziecku jego życiowe kompetencje

✓ co zrobić by odbudować relacje

✓ jak praktycznie wykorzystać narzędzia Pozytywnej Dyscypliny w życiu domowym każdego dnia

Co otrzymasz?
Konkretne techniki/umiejętności do wykorzystania na co dzień w kontakcie rodzic – dziecko.
Każda uczestniczka dostanie wydrukowane materiały do pracy, część materiałów może zostać również wysłana na wyraźną prośbę zgodnie z potrzebami.

Na warsztat zapraszają Anna Połedniok i Paulina Pachulska-Wojdak z CKiS w Koninie.

prowadzenie Anna Połedniok

Trener i Menedżer, Międzynarodowy Trener Transforming Communication (Komunikacja Transformująca), Trener TUS (Trening Umiejętności Społecznych), Coach ICI, Team Coach, Trener Biznesu, Praktyk NLP, Mediator, Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny.

Z wykształcenia ekonomistka – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończyła również 2,5-letnie międzynarodowe studia Executive MBA na Nottingham Trent University i Uniwersytecie w Poznaniu, jak również kilka kierunków studiów podyplomowych między innymi: Psychologia w Zarządzaniu, Zarządzanie Projektami, Audyt i Zarządzanie.

Autorka projektu „Świadomy rodzic, szczęśliwe dziecko”, od lat wspiera rodziców i nauczycieli w budowaniu relacji i komunikacji z dziećmi.

Współtwórczyni i trenerka w Synergia – warsztaty dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Ma gruntowne wykształcenie w zakresie zarządzania poparte dodatkowymi kursami, szkoleniami i szkołami w obszarze Coachingu, komunikacji, tak aby wdrażane procesy były kompletne i przeprowadzone w oparciu o najwyższe standardy szkoleniowo-doradcze. Oprócz standardowych szkoleń i zajęć warsztatowych prowadzi zajęcia ze sportowcami jako Coach i Doradca. Jej pasją jest narciarstwo i taniec towarzyszki oraz muzyka francuska.

Paulina Pachulska-Wojdak – pomysłodawczyni, programerka i koordynatorka cyklu warsztatów dla kobiet uJAwnianie siebie. W CKiS zajmuje się przede wszystkim teatrem amatorskim i kinem niezależnym. Programuje i koordynuje cykl filmowy „Środy z kinem niezależnym”, jest lokalną koordynatorką Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA,  realizuje w konińskich szkołach średnich swój autorski cykl lekcji popularyzujących kino niezależne „Nakręcamy na OKFA”. Jest członknią międzynarodowej Kapituły festiwalu Grand Off im. Witolda Kona – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

DATA

17.03.2024 (niedziela)
godz. 11.00-17.00

CZAS TRWANIA:

6 godziny

MIEJSCE / LOKALIZACJA

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

ADRES

ul. Okólna 47a, 62-510 Konin

WSTĘP

  • płatny, cena uzależniona od liczby wykupionych warsztatów – informacja u organizatora

liczba miejsc ograniczona, liczba osób 20

INFORMACJA NA TEMAT REZERWACJI

Kontakt: Paulina Pachulska-Wojdak  p.pachulska-wojdak@ckis.konin.pl, 63 243 63 50.

Zapisy następują poprzez przesłanie na powyższy adres karty zgłoszenia (do pobrania ze strony internetowej CKiS oraz KMK) i opłacenie akredytacji.

Tylko pełnoletnie kobiety

DANE ORGANIZATORA

Centrum Kultury i Sztuki, ul. Okólna 47a, 62-510 Konin

www.ckis.konin.pl